Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Doğal Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Doğal Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Saçlarımızı her boyattığımızda her zaman mutlu olmamızı sağlayacak bir sonuç vermez. Bazen saçlarımızda renk görünmez, bazen de boyayan kişi iyi çalışmaz ve bazen bizim aradığımız renk de olmaz. Yeni boyattığınız saç rengi istediğiniz gibi olmadıysa, ancak kimyasal işlemlere başvurmak istemiyorsanız hemen doğal saç boyası akıtma yöntemleri kullanmaya yönelebilirsiniz. Peki bu saç boyası akıtma yöntemleri nelerdir?

Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakım Maskeleri

Limon ile Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Limondaki asidik içeriği ile renk açma özelliklerini biliyoruz. Limon suyunu sıkarken bile ellerinizin açıldığını fark edebilirsiniz. Saçınıza güneşin altında hafifçe uygulanan limon suyu, saç rengini güneşin de etkisiyle açıyor. Limon suyu saç boyası akıtma yöntemleri arasında en kolay ve popüler olanlardan biridir. Saçınıza uygun miktarda tüm saça limon suyu uygulandıktan sonra limon suyu saçta yarım saat bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Çok sık tekrar etmeden, haftada 1-2 kere uygulayarak saç boyasını akıtmayı deneyebilirsiniz.

karbonat ile saç boyası akıtma yöntemi
karbonat ile saç boyası akıtma yöntemi

Karbonat ile Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Karbonat, saç boyasını akıtmak için sıklıkla kullanılır. Karbonat aynı zamanda doğal ve pratik bir saç açma yöntemidir. Şampuanınıza 2-3 çay kaşığı karbonat ekleyin. Saçınızı 10 dakika boyunca karbonatlı şampuanla şampuanladıktan sonra durulayın. Etkisini kısa sürede görebilirsiniz.

C Vitamini ile Saç Boyası Akıtma Yöntemi

C vitamini saç boyası akıtma yöntemlerinden biridir. Saç renginizi açtığınızda, şampuanınıza eklemek için 10-15 C vitamini kapsülü kullanarak saç boyasını saçınızdan akıtabilirsiniz. Şampuan yerine direk olarak C vitamini de kullanabilirsiniz. Saçlarınızı şampuanlayın veya 40-50 dakika yağlayın ve ardından durulayın. C vitamini ile saç boyası akıtma yöntemini deneyenler bu yöntemi çok övüyorlar ama aynı zamanda çok koyu bir rengin çok açık olduğunu söylüyor. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var.

Bayan Güzellik

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü