Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakım Maskeleri

Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakım Maskeleri, saç bakımı, saç maskesi
Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakım Maskeleri, saç bakımı, saç maskesi

Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakım Maskeleri

Özellikle işlem görmüş hasarlı saçlar için öyle bir onarıcı bir saç bakımı rutini uygulamak gerek ki saçlar eski sağlığına ve gücüne tekrar kavuşabilsin. Boyalı saçlar veya yanmış, kırık saçlar için doğal onarıcı saç bakım maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Kadınların güzelliği söz konusu olduğunda en güçlü silahlarından biri de bakımlı saçlarıdır. Saçtaki ufak bir değişiklik, genellikle mucize sonuçlara kapıyı açar. Ne yazık ki, kısa sürede birkaç kez yıkanmış saçların boyanması ve işlenmesi kaçınılmazdır. Aşınmış saçlar için doğal maske nasıl kullanılır ve nasıl bakım yapılır? Hasar görmüş saçlar için doğal saç bakım maskeleri.

Onarıcı Saç Bakım Maske Tarifleri

Toz, kir, yağmur, rüzgar, güneş, aşırı sıcak veya soğuk hava … Bir kadının yumuşak saç telleri, her gün tüm bu dış etkenlere karşı mücadele ediyor, saçın aşınması kaçınılmaz. Boya, inme, ombre ve su dalgaları gibi saça uygulanan kimyasal işlemler de aşınmayı artırır. Stres ve hormonların saç sağlığına etkileri hakkında konuşursak saç sarılmaz. Neyse ki, evde saç bakımı uygulamak isteyenler için onlarca doğal saç bakım maskesi mevcut.

Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakımı Maskeleri
Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakımı Maskeleri

Saç Bakım Maskesi Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her kadının derisi başkasına göre değişir; bu özellikle kafa derisi için geçerlidir. Bu nedenle, saç bakımı maskesi uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır:

  1. Saç tipinize uygun olanları bakım maskesi seçeneklerinden denemelisiniz.

  2. Yağlı, kuru, karışık, ince tel ve kalın saçlar için farklı seçenekler vardır.

  3. Hasar görmüş saçlar için bir maske teşebbüsünde alerji riskini daima göz önünde bulundurmak zorunludur, bunu takiben küçük tedaviler ve kızarıklık ve tahriş olur.

  4. Maskeyi uyguladıktan sonra saçınızı dinlendirmelisiniz. Fön makinesi ve maşası gibi kalıcı işlemler en az bir gün sonra kalmalıdır.

  5. Saçları temizlemek için saç bakım maskesini uygulamak daha iyidir.

  6. Maskeyi yıkarken çok sıcak veya çok soğuk su kullanmaktan kaçınmalısınız.

  7. Daha iyi sonuçlar için, maske takmaya iki hafta içinde devam edebilirsiniz.

  8. Bakım maskelerini organik ve katışıksız malzemeler kullanarak daha etkili hale getirebilirsiniz.

  9. Tarifiniz yağ veya sirke gibi asitli malzemeler içeriyorsa, önce seyreltildiklerinden emin olmalısınız.

Doğal Saç Bakım Maskesi Tarifleri

Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakımı Maskeleri
Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakımı Maskeleri

1. Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi

Yumurta maskesinin saçtaki mucize etkisini herkes bilir. Doğanın bir başka mucizesi, zeytinyağı ve yumurtanın birleşimidir; yıpranmış saçlar için önerilen bir çözümdür. Ayrıca, onunla fazla uğraşmak zorunda değilsin. Küçük bir kasede 1 yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırın. Bu, bir gün pasta yapmak istediğinizde, saçınızı kolayca çıkarabileceğiniz anlamına gelir! Yumurta ve zeytinyağı karışımını alttan saça uygulayın, saçlarınızı streç film veya havluya sarın ve en az 1 saat bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı her zamanki şampuanınızla yıkayabilirsiniz. Herhangi bir yumurta kalıntısı veya kokusu kalmayacak şekilde saçınızı iyice durulayın. Kuru saçlar için ideal olan bu yöntem, yumurtadaki protein sayesinde saç köklerinin beslenmesini ve saçların daha kolay uzamasını sağlar.

2. Avokado ve Badem Yağı Saç Maskesi

Aşırı kuruyan saçlar özellikle dökülme riski altındadır. Bu risk karşısında, nemi saça hapsetmek için doğal yağlardan yararlanmak ve saç hücrelerinin güçlenmesine ve uzamasına teşvik etmek akıllıcadır. Bu karışımdaki badem yağı da yeni saç oluşumunu destekleyecektir. Bol miktarda yağlı bakım maskesi hazırlamak; Avokado yağı, badem yağı ve zeytinyağını bir kaseye eşit şekilde ekleyin. Her birinde iki yemek kaşığı kullanılması yeterlidir. Daha sonra özellikle saçınızın altına dairesel masaj yaparak uygulayın. Bu maddeyi birkaç saat ılık suda durulayabilirsiniz. Cilt tipiniz yağdan yağa geçen bir yapıysa, bu maskeyi seçmeyin.

3. Bal Çilek ve Hindistan Cevizi Maskesi

Özellikle saçınızı güneşle canlandırmak istediğiniz yaz aylarında; Zinde bir görünüm kaybetmek istemiyorsanız, bu karışımın tadına dayanmanız gerekecek! Bal ve çilek gibi, saçın yapısını güçlendiren iki özel bileşene sahiptir. 1 çorba kaşığı bal ve 4 kaba saman içine sadece 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı eklerseniz, maskeniz hazır olur. Bu maske aynı zamanda karışık veya yağlı saç tipleri için de uygundur. Hindistan cevizi yağı bulamazsanız, zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Yumurta gibi kötü kokuya neden olma riski taşımadığından; bu karışımı uzun süre saçınızda tutabilirsiniz. Önce 1 saat deneyin, yavaşlamadaki maskenin saçının süresi tekrarlanır.

4. Sarımsaklı Zeytinyağı Maskesi

Bu maskenin uygulaması sırasında kendinizi çok rahat hissedeceğinizi söylemek doğru olmaz. Sosyal hayattan bir mola verdiğinizde, bir hafta sonu sarımsak maskesi takmanın tam zamanı. Özellikle saçlarını büyütmek isteyenler, yarattığı nahoş kokuya rağmen, bu yöntem çok sık uygulanır. Ayrıca, diğer uygulamalardan farklı olarak, bir defada çok fazla bakım hazırlayabilir ve hepsini bir seferde kullanma şansına sahip olabilirsiniz. 3 veya 4 sarımsak ezin ve küçük bir kavanoz zeytinyağında karıştırın, karışımdan 1-2 yemek kaşığı alın ve dipten saça uygulayın. Bir sonraki uygulama için karışımın geri kalanını saklayabilirsiniz. Doğruyu söylemek gerekirse, yemeklere eklemek için lezzetli bir karışımınız var. Zeytinyağı kullanarak karışımlarınızdaki aside zarar gelmemesi için sızma zeytinyağı kullanmamaya dikkat edin.

Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakımı Maskeleri
Hasarlı Saçlar için Doğal Saç Bakımı Maskeleri

5. Elma Sirkesinden Gelen Maske

Saç bakım yağı kullanmak istemeyen insanlar, çünkü saçları çok yağlıdır. Her gün yıkanmış olsa bile yağlı görünen saçları beslemek gerçekten yanlıştır. Yıpranmış yağlı saçlarına maske uygulamak isteyenler için elma sirkesi genellikle tavsiye edilir. Aynı miktarda suyla 1 elma sirkesini karıştırın ve çayınıza 1 çay kaşığı tuz ekleyin. Tabii ki, zeytinyağında olduğu gibi sirkede cilt tahrişi riski vardır. Küçük bir uygulamanın sonunda rahatsızlık duyuyorsanız, kürlemek yerine başka tarifler de deneyebilirsiniz, böylece su miktarını artırabilirsiniz. Sirke maskesini tekrar uygularken, başınızı bir havlu veya streç film ile sararak 2 saat beklemeniz gerekir. Daha sonra saçınızı ılık suyla durulayabilirsiniz.

6. Avokadolu Ballı Zeytinyağlı Saç Maskesi

“Eski zeytin geleneğinden vazgeçmeyeceğim, ne de avokado gibi yükselen trendlerden mahrum olmayacağım.” Bu maskenin senin için olduğunu söylersen. Son derece klasik bir formülü 1 çorba kaşığı bal, avokado püresinin yarısı ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile modernize edebilirsiniz. Avokado’nun nemlendirici özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bu formül; hem avokadodaki yağ dokusu hem de zeytinyağı nedeniyle; ince tel ve kuru saçlar için önerilebilecek bir formül olarak düşünülmelidir. Saçınıza 1 saat süreyle streç film, kemik veya havlu uyguladıktan sonra şampuanla yıkayın ve durulayın. Bu işlemden sonra saçınızı dinlendirmeyi ihmal etmeyin.

7. Mayonez Maskesi

Özellikle yumurtayı işe dahil ederek bol miktarda protein içeren bir karışım hazırlamak istediğinizde, piyasada bulabileceğinizi hatırlamanız gerekir. Evet, elbette bu pratik ürün mayonezden başka bir şey değil. Mayonez yumurta sarısı, zeytinyağı, limon, su, tuz ve karabiber içerir. Saçlar için iyileştirici olduğu söylenen tüm maddelerin mayonez içinde toplandığını söylemek yanlış olmaz. Saçınıza mayonez sürmek fikrinden hoşlanmayabilirsiniz; ama bu kesinlikle kullanabileceğin en pratik maske. Diğer ilavelere ihtiyaç duymadan mayonezi derin bir masajla saçınızın dibine uygulayabilirsiniz; havlu veya kaput üzerine sarın ve bir saat sonra iyice durulayın. Elbette daha iyi sonuçlar almak için doğal malzemelerle kendi mayonezinizi de hazırlayabilirsiniz. Özellikle çatlamış, kırılmış ve kırılmış kuru saçlar için bu formül kesinlikle denenmeye değer.

8. Limon ile Saç Bakım Maskesi

Evdeki, kase tipi malzemelerdeki, banyodaki veya mutfakta bulunan yemekleri iyice temizlemek istediğinizde önerilen klasik doğal yöntemler vardır. Bu, limon ve sirke karışımı hazırlamak için bu favori yöntemlerden biridir. Doğadaki organik temizleyiciler; saçtaki ağır kir ve tozdan kurtulmaya da yardımcı olur. Saçın yenilenmesi ve uzaması için ayrıntılı bir temizliğin gerekli olduğunu unutmayın. 1 bardak limon suyu hazırlayıp yarım bardak su ve elma sirkesi ile karıştırdığınızda, yağlı saçlarınızı rahatça arındırmak da mümkündür. İsterseniz, başka herhangi bir tedavi rejimini kullanmadan önce saçınızı bu karışımla temizlemeyi deneyin. Çünkü bu formül aşırı derecede akışkan; İsterseniz saçınızı derin bir kovada tutabilirsiniz. Saç tellerinin uygun şekilde temizlendiğinden emin olmak önemlidir. Koku problemini önlemek için; İşlemden sonra saçlarınızı güzelce durulamayı unutmayın.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü