Rüyada Görülen Popüler Semboller ve Anlamları

Rüyada Görülen Popüler Semboller ve Anlamları
Rüyada Görülen Popüler Semboller ve Anlamları

Rüyada Görülen Popüler Semboller ve Anlamları

Bir rüyanın en fazla 7 saniye sürdüğünü biliyor muydunuz? Bize her ne kadar saatlerce aynı rüyayı görüyor gibi gelse de, gece boyunca binlerce rüya görüyoruz ve o anlattığımız kadar da uzun olmuyorlar. Peki bu rüyaların anlamları nedir? 

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre, hayallerimizi gerçek hayatta olduğu gibi izliyoruz. Bilim insanlarına göre, hayallerimizi analiz etmek ve kendimize aşağıdaki soruları sormak için günlük hayatımızda yaptığımız şeylere bakmamız gerekiyor:

Aslında hayallerimiz günlük yaşamımızda yaşadıklarımızın bir yansıması mı?
İşaret dediğimiz semboller nelerdir?
Onları nasıl tarif ederiz, anlamları nelerdir?

Rüyada Görülen Popüler Semboller ve Anlamları
Rüyada Görülen Popüler Semboller ve Anlamları

En Çok Görülen 10 Rüya ve Anlamı

1. Uçtuğunu Görmek

Rüyanızda uçtuğunu görürseniz, muhtemelen ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz vardır. Böylece uyandığınızda, sorgulamanız gereken şu sorular; ‘Neyi hedefliyorum? Hayatımda neler elde etmek istiyorum? ‘ Olabilir. Uçarken gördüğünüz bir rüya sık sık uyandığınızda kendinizi motive eder; İçinizde bir özgürlük hissi hissedersiniz.

2. Şelale Görmek

Su saflığı ve arıtmayı temsil eder, bu yüzden suyu bir rüyada görmek kişinin zihinsel durumunu ortaya çıkarır. Şelale güzel bir kehanet gibidir. Hayatınızdaki yeni başlangıçları işaretler.

3. Diş Görmek

Bir dişi rüyada görmek çok yaygın bir rüyadır. İlk önce bilmeniz gerekenler; dişler yaşlanmayı temsil eder. Çürük dişinin korku ve endişe gösterdiğini görmek için dişlerinizi sıkmanız gereken bir şey var. Özellikle, dişlerin düşerken görmesi çok geneldir. Bunlar stres altındayken, kaybetme ya da yalan söyleme korkusuyla görülür. Öyleyse dişlerini gördüğünde kendine sor: Hayatımda olanların seyri ile tatmin oldum mu? Korkularım neler Nasıl çözebilirim?

4. Ölüm

Ne yazık ki, ölüm rüyalarımızda da yaygındır. Ancak kimsenin kabul etmek istemediği acı gerçek, rüyadaki ölümün bir şeyin sonunu işaret etmesidir. Bir durumun sonu, gelecek hakkında bir fikir vermek, öfke ve korkunun sonu gibi birçok şey olabilir. Sevdiğin biri miydi?

5. Gebelik

Rüyada gebe olduğunuzu görmek, büyük bir büyüme ve gelişmeyi sembolize eder ve gelecekteki projelere ve arzulara uyarlanabilir. Hamile olduğunuzu gördüyseniz, kendinize aşağıdaki soruları sormalısınız: Ne yaratmaya çalışıyorsunuz? Olasılıklara açık mısın?

6. Bir Ev Görmek

Rüyanızdaki evi hayal ettiyseniz, o zaman bu hayallerin kişiliği ve kişiliğin farklı yönlerini sembolize ettiğini bilmelisiniz. Evin tipine veya farklı odalara bağlı olarak, yorum derinleştirilebilir. Evler güvenlik ve konforla ilgilidir. Yüksekliği hatıraları sembolize ederken, bir bodrum sezgi ve bilinçdışı zihin anlamına gelebilir. Evler hakkında hayal kurarsanız, kendinize şu soruları sormalısınız: Vücudunuza nasıl bakıyorsunuz? Kendini dünyada nerede görüyorsun?

7. Para Görmek

Parayla ilgili hayallerin tamamen şansla ve kendimizi nasıl algıladığımızı biliyor muydunuz? Piyangoyu kazanmak, yaşam tarzındaki bir değişikliği sembolize ettiğinizde, bir rüyada para verdiğinizi görünce bir kayıp korkusudur. Parayla düşler, bolluk ve refah hakkındaki duygularımızın özüdür. Yani rüyanızda para görürseniz, kendinize şu soruları sormalısınız: İşinizi mi kaybettiniz? Bize borçlusun mu? Piyangoyu kazansaydın ne yapardın?

8. Aldattığını Görmek

Bu aslında, bastırılması veya ifade edilmesi gereken cinsel arzu ve dürtüleri gösterir. Aynı zamanda, bu rüyalar terk edilme korkusu, seninle ilgili problemler ve problemli bir ilişkinin bilinçsizce kabul görmesidir. Öyleyse, böyle bir rüyadan uyandıktan sonra, kendinize şu soruları sormalısınız: Sevdiğiniz birini kaybetmekten korkuyor musunuz? İlişkinizde mutsuz musunuz? Vücudunuz ve arzularınız hakkında neler hissediyorsunuz?

9. Yangın Görmek

Ateşin birkaç anlamı olabilir; hepsi rüyanın seyrine bağlı. Örneğin, ateşi uzaktan görüyorsanız ve arzu ve dönüşümü sembolize ediyorsanız, ateşle oynamak riskli faaliyetlerin bir uyarısı olabilir. Ateş yaktığını gördüyseniz, baskı altındaki öfkeyi sembolize eder. Yangın hakkında rüyalarınız varsa kendinize sormalısınız: Riskli durumlardan kaçınıyor musunuz?

10. Çıplak Görmek

Bu tür rüyalar da oldukça yaygındır ve çoğu zaman korunmasız duyguları gösterir. Eğer rüya başka birinin çıplak olmasıyla ilgiliyse, o zaman bu durumun açık gerçeğidir. Aynı zamanda saygı kaybı anlamına da gelebilir. Çıplaklık, kusurları kabul etmektir. Uyanık anlarda olduğu gibi, benlik dünyasına ne kadar maruz kaldığı ile ilgilidir. Bir rüyamda çıplaksanız, kendinize şu soruları sormalısınız: Kim olduğunuzu göstermekten korkuyor musunuz? Kendini mi ifşa ediyorsun?

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.