featured
service

Öğrenci Velilerine 10 Önemli Tavsiye

Bu yazı dizimde değerli öğrenci velilerine çok önemli 10 tavsiyede bulunacağım. Bu tavsiyelere uyulması öğrenci başarısında ciddi bir artışa neden olacağını düşünüyorum. Bu yazı dizimin tüm veliler için olumlu sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum.

Öğrenci velilerine şu 10 tavsiyede bulunmak isterim.

1- Öğrencinizi kesinlikle bir başka öğrenci ile kıyaslamayın. Bu durum öğrencinizin psikolojisini bozacaktır. Kıyasladığınız kişiye de anlamsız bir öfke besleyecektir.

2- Öğrencilerinizin başarı durumlarını yakından takip etmek amacı ile e-okul sistemini kullanın. E okulda öğrencilerinizin devamsızlık durumları, başarıları, aldıkları notlar ve gelişim düzeyine ilişkin bilgiler alabilirsiniz.

3- Öğrencinizin başarısı için öğrencinizin öğretmeni ile sıkı diyalog kurun. Bu durum öğrencinizin öğretmenine daha çok adapte olmasını ve saygı duymasını arttıracaktır.

4- Öğrencinize evde olumlu öğrenme ortamı oluşturun. Bunun için öğrencinize güzel bir çalışma ortamı ayarlayabilirsiniz.

5- Öğrencinize güvenin. Başarılı olsa da olmasa da sürekli yanında yer alın. Bu durum ona güç verecektir. Öğrencinizin başarısına da başarısızlığına da ortak olun. Başarılı olabileceğine ilişkin sık sık telkinlerde bulunun.

6- Öğrencinizi okula hazırlayarak gönderin. Sabah kahvaltısını yapmış, beslenmesini koymuş harçlığını almış bir vaziyette okula gönderin. Okula hazırlıksız gelen öğrencinin derslere adapte olup başarılı olması çok zordur.

7- Öğrencilerinizi zengin öğrenme ortamlarının içine sokun. Bunun için öğrencinize özel ders aldırabilir ya da dershaneye gönderebilirsiniz.

8- Öğrencilerinizin ödevlerinin takipçisi olun. Ödev yapan öğrencinin başına durup ona ödevlerinde yardımcı olun. Sizin onun yanınızda yer alması ona öğrenme konusunda güç katacaktır.

9- Öğrencilerinizi kötü arkadaşlık ortamlarından uzak tutmaya çalışın. Kimlerle arkadaşlık kurduğuna dikkat edin. Öğrencinizin başına gelebilecek kötü bir durumu önceden engelleyebilirsiniz.

10- Öğrencinizin okulu sevmesi için elinizden geleni yapın. Öğrencinizin ileride ne olacağına bırakın kendisi karar versin. Benim oğlum ileride doktor olacak diyerek öğrencinizin mesleki seçimlerine zarar verebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.