featured
service

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Saç Bakımı Uzmanı Serap Öztürk Niya, mevsim değişikliklerinden kaynaklanan saç dökülmesi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Birçok kadın mevsim sonunda önemli miktarda saç dökülmesi fark etmeye başlar ve bu araştırmanın sonucudur. Saç büyüme aşamalarının doğrudan bir sonucu olarak insanlar günde 50 ila 100 saç dökmeye meyillidirler. Tipik bir saç modeli, normal sürede büyüyeceği 24 ila 72 ay (2 ila 6 yıl) bir yaşam döngüsüne sahiptir. Bununla birlikte, bir kişinin saçının yaklaşık yüzde 10’u, saçın düşebileceği 10 aşamada (telojen dönemde) olabilir. Bunun neden gerçekleştiği tam olarak belli değil, ancak bazı araştırmalar bunun sıcaklık değişikliğinden geldiğini öne sürüyor.

Endişe Etmenize Gerek Yok

Mevsimsel dökülme sizin için farkedilir olsa da, tüm işlem tamamen normaldir ve endişelenmenize gerek yoktur. Mevsimsel saç dökülmesi, insanlar dahil tüm memelilerde yaygındır. Kadınlar ilkbaharda biraz daha yüksek bir düzeyde saç dökülmesi yaşayabilirler, ancak düşüş kaybı daha belirgindir.

Tüm yıl boyunca saç dökülmesi yaşarsanız, saçta seyreltmeler veya açıklıklar varsa bir uzmandan destek alabilirsiniz. Uzmanlar sadece neyin dökülmesine neden olduğunu değerlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda saç dökülmesini dengelemek ve büyümeyi desteklemek için tedavi seçenekleri sunuyorlar.

Saç sağlığı uzmanları bilgisayarlı analizler ve kişiselleştirilmiş terapi seçenekleri sunabilir. Ayrıca saç sağlığını desteklemek için çeşitli tedavi seçenekleri sunabilirler. Ayrıca saç sağlığı için yararlı olan yüksek oranda vitamin, mineral, amino asit ve bitkisel özler içeren özel tedaviler uygulayabilirler.

Saç Bakım Teknikleri

Tedaviler canlandırıcı ve rahatlatıcı olan farklı tedavi yöntemleriyle birlikte uygulanır.

Sakinleştirici bir baş ve boyun masaj tedavisi topikal losyon ve saç bakımı ile başlar. Uygulamalara, ürünlerin daha hızlı emilebilmesi için kızılötesi ışık altında bir mesajla devam edilir. Kızılötesi, iyileştirici ve hücre yenileyici ışık gücüne sahip ürünlerin etkinliğini arttırır. İşlem, sırt ve boyun kaslarını gevşeten ve kan dolaşımını tetikleyen bir vibratör uygulaması ile takip edilir. Daha sonra saçın geçirgenliğini artırarak buhar işlemi artar.

Terapiler, kişinin saç probleminin büyüklüğüne göre lazer tedavisi, mikro dermal merdane, elektroporasyon (gereksiz mezoterapi) ile desteklenebilir. Mevsim geçişinde bu tekniklerden yararlanarak saçları canlandırmak ve saç sağlığını korumak mümkündür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü