Kapat

Saç Uzatma Yöntemleri: Muz

Anasayfa
Saç Bakımı Saç Uzatma Yöntemleri: Muz
ABONE OL

Saç Uzatma Yöntemleri: Muz

Bir çok etken saçlarınızı yıpratabiliyor. Saçlarınıza ihtiyac duyduğu bakımı yapmak için doğal tariflerden faydalanabilirsiniz. Paylaşacağımız muz maskesi tarifiyle saçlarınızın hem nemlenmesini hem de hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Muzun saçlar için harika bir besin olduğunu duydun mu? Muz içeren suyun yaklaşık% 75’i derinin derinliklerine nüfuz eder. Öte yandan, A, E ve C vitaminleri saç dökülmelerini önler, saç büyümesini hızlandırır.

Muz potasyum ve antioksidan bakımından zengindir. Bu özelliği ile saçları nemlendirir, daha parlak ve hacimli olmalarına yardımcı olur. Muzu olarak meyve tüketmenin yanı sıra maskeyi de uygulayabilirsiniz.

SAÇ UZATAN MUZ TARİFİ

Malzemeler:

  • 2 adet muz
  • 2 çorba kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı hindistancevizi sütü
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Birkaç damla gül suyu

Hazırlanması:

Muzları ez. Hindistan cevizi sütü ve bal ekleyerek karıştırın. Daha sonra karıştırıcıya hindistancevizi yağı, zeytin yağı ve gül suyu ekleyin.

Maskeyi uygularken saçınız nemli olmalıdır. Duştan sonra uygulamak ideal olacaktır. Saçınızı tarayın ve karışımı kökten saça karıştırın. Bir duş başlığı takın, 30 dakika bekleyin. İyice durulayın ve tüm maskeyi çıkarmak için şampuanla yıkayın. Sonra saçınızı kurumaya bırakın.

Bu maskeyi haftada bir kullanabilirsiniz.

Muz Maskesinin Saça Faydaları Neler?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, zengin muz içeriği sayesinde saçı nemlendirir, büyütür, hacim verir ve cilalar Bal doğal bir nemlendiricidir. Aynı zamanda saç büyümesini hızlandırır. Hindistan cevizi sütü saçınızı güçlendiren antioksidanlar ve yağlar içerir. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı saça parlaklık verir ve saçınızı derinden düzenler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir