Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

featured
Lazer epilasyon

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Ciltte lazer epilasyon, istenmeyen tüyler kurtulmak için bir süreçtir. Bazı insanlar cilt hassasiyeti nedeniyle alerjik reaksiyonlara sahip olabilir. Alerjik reaksiyonları önlemek için, yan etkilerin önceden durdurulması gereklidir.

Lazer epilasyon sonrası bu alerjik reaksiyonlar kalıcı kızarıklık veya kaşıntı oluşturmaz. Hassas yapıya ve alerjik etkili kremlere sahip insanlar için toz, kişinin eski deri yapısının tamamen çıkarılmasıyla ortadan kalkar. Lazer epilasyon hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Ayrıca epilasyon acısını azaltmak için bu makalemize bakabilirsiniz.

18 yaşın altındakilere ek olarak, cilt hastalığı olan veya yeni bir yanık olan kişilerde lazer epilasyon yoktur. Bununla birlikte, gelecek için bir sınır yoktur. Herkese güvenli bir şekilde yapılabilen cilt bakım prosedürleri.

lazerden sonra kese

 

 1. Lazer epilasyonun bazı komplikasyonları hemen ya da bir süre kalmıştır. Bunlar arasında purpura, atrofik siklik, hiperpigmentasyon, kabarcık, eritema ödem, erozyon, hipopigmentasyon ve hipertrofik sikatris vardır. Bunlar deri ve cilt altı problemleridir.
 2. Bazı insanlar kızarıklık, kaşıntı ve kabarık bir görüntü yaşayabilir. Bununla birlikte, tedaviden sonra lazer epilasyonu olan kişilere verilen kremler, lazer epilasyonu olan kişiyi rahatlatmak için yeterlidir.
 3. Lazer saçlarınızı kesinlikle güneş enerjisinden ve aşırı ısıdan korumalısınız. Güneş ışınları lazer tarafından hasar gördüğü için cildi yakabilir ve yanıklara neden olabilir. Lazerden eve giderken güneşte kalacaksanız, daima güneş koruyucu krem ​​kullanın.
 4. Tedavi bölgesine 24 saat boyunca tahriş olmasını önlemek için kimyasal karışım parfümleri, deodorantlar ve sabunlar kullanmayın.
 5. Cilt tahrişinden kaçının. Başka bir deyişle, lazerden banyoya geldiğinizde, spa küvetinde kese yapımı, soyma, cilt bakımı, banyo ve sauna maalesef yasaktır.
 6. Lazer epilasyon seanslarını çok sık tekrar etmeyin. Bir oturum arasındaki aralık en az 20 gün olmalıdır. Aksi halde, önceki oturumdan sonuç almak biraz zor olabilir.
 7. Seanslar arasında çıkan tüyler için saçlarınızı ağda veya tüy aldırma araçlarıyla çıkarmayın. Bu seanslar arasında tüylerinizi sadece jiletle alabilirsiniz. Lazer epilasyon sonuçlarını canlandırarak cilalama ve epilasyon araçları ve diğer kıl folikülleri zorlaştırır.
 8. Eğer çene, bıyık ve tam yüz olarak epilepsi varsa o zaman sabırlı olmalısınız. Çünkü bikini bölgesi ve yüz cildi tüyler hakkında diğer bölgelere göre biraz daha inatçı. Islak alanlarda lazer epilasyonu biraz daha zor bir sonuç gösterir, çünkü sulanan birçok su alanı vardır. Buna göre epilasyon sürecinde biraz sabırlı olmalısınız. Ancak, saçın değişme sürecinin süresinin ve sonucunun yapıldığını unutmayınız.
 9. Lazer epilasyonu, uygulamadan 2 gün sonrasına kadar solaryuma girilmemelidir, güneşten kaçınılmalıdır. Güneş ışığı ortaya çıkarsa, kremalı koruyucu krem kullanılmalıdır.
 10. Bölgede uygulanan Lazer Epilatör, kişinin cildine duyarlılığına göre değişir; Kızarıklık 1 saat ile birkaç gün arasında ortaya çıkabilir. Bu normal. kendi başına geçecek.
 11. Lazer epilasyondan hemen sonra sıcak bir duş alınabilir. Kese ve peeling gibi bir hafta boyunca cildi tahriş etmeyen uygulamalar yapılmamalıdır.
 12. Lazer epilasyon seanslarının sayısı hormonal bozukluğu olan kişilerde az ya da çok olabilir.
Lazerden sonra kese

Lazerden Sonra Kese

Lazerle epilasyon, birçok kadının ve erkeğin kolayca ulaşabileceği ve sıklıkla tercih ettiği bir bakım yöntemidir. Bu yöntem, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermek için saç köklerinin tahribatını sağlar. Lazer epilasyon yöntemi doğru kliniklerde uzmanlar tarafından yapılırsa, risk durumu yoktur.

Ancak, lazer epilasyonu olan bir kişinin lazer önce ve lazer sonrasında dikkat etmesi gereken bazı şeyler var. Tabii ki, her cilt tipine ve uygulamaya bağlı olarak farklı durumlar olmasına rağmen, genel olarak bilinmesi gereken şeyler vardır.

YouTube video

Lazer seansından sonra özel kremler, yağ veya gerekirse soğutma uygulanır. Böylece, reaksiyon minimize edilir. Daha önce de belirttiğim gibi, kesinlikle güneşe çıkmamalısınız veya yaparsanız, yüksek bir koruyucu ile çıkmanız gerekir. Uzman tavsiyesi 10 12 gün doğrudan güneşlenmemelidir. Lazer epilasyon seansına gittikten sonra saçınızda asla cımbız, tüy dökücü kremler veya cilalar kullanmamalısınız. Çünkü kökü etkileyen yöntemler dökülmeyi durduracaktır.

Kese ne zaman yapılr

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.