Kötü Ter Kokusu Oluşumu Nasıl Önlenir?

featured
Kötü Ter Kokusu Oluşumu Nasıl Önlenir?

Kötü Ter Kokusu Oluşumu Nasıl Önlenir?

Kötü ter kokusu oluşumu hava almayan bölgelerde oluşur ve kolayca buharlaşıp gitmediği için bu bölgelerde koku yayılır. Genellikle istenmeyen kokular vücudun kıvrılan bölgelerinde oluşur. Bu bölgelerde oluşmasının nedeni ise bu bölgelerin hava almamasından kaynaklanır.

İstenmeyen kokuları önlemek için almanız gereken birkaç küçük önlem bulunmakta işte istenmeyen kokularla baş etmenin püf noktaları:

Pamuklu Kıyafetler Tercih Edin

Kesinlikle pamuklu kıyafetler tercih edilmeli. Pamuklu kıyafetler ter kokusunu önlemede diğer kumaşlara göre en etkili dokudur. Özellikle yaz mevsiminde vücut normalden daha fazla terler bu nedenle pamuklu giysiler giymek yaz döneminde istenmeyen kokularla baş etmenin püf noktasıdır.

Bol ve Hava Alan Kıyafetler Tercih Edin

Giyilen kıyafetlerin dar ve vücuda yapışan tarzda olmamasına dikkat edilmeli. Dar ve hava almayan kıyafetler terin hava ile birlikte temas edip uçmasını engellerler. Sonuç olarak vücuda yapışan ve dar kıyafetler terlemeyi daha da çok arttıracak ve istenmeyen kokular meydana gelecek. Bunun için rahat kıyafetler tercih edilmeli.

Yaz Aylarında Sıcak İçecekleri Daha Az Tercih Edin

Yaz döneminde sıcak içecekler hararet yapacağı için soğuk içecekler tüketmede fayda var. Toplum arasında yaygınlaşan sıcak içecek sıcak havada daha iyi gelir çivi çiviyi söker mantığı bizce yanlıştır. Elbette tercih sizin sevgili okuyucularımız.

Sık Sık Duş Alın

İstenmeyen kokulara en etkili yöntem olan sık sık duş alma yöntemi asla göz ardı edilmemelidir. Hele ki sıcak yaz günlerinde kesinlikle her gün duş alınması gerekir. Duştan sonra koltuk altı spreyi veya koku önleyici spreyle kullanarak meydana çıkan kokularla baş edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü