Konfor Alanından Çıkmaya Yarayacak Fikirler

konfor alanından çıkartacak fikirler
konfor alanından çıkartacak fikirler
service

Konfor Alanından Çıkmaya Yarayacak Fikirler

Konfor alanı; kendimizi en rahat hissettiğimiz, stres ve riskin en az olduğu görünmez bir yaşam alanıdır. Adı kadar sempatikte değildir aslında. Çünkü bizi ilerlemekten alıkoyar ve bütün fırsatları kaçırmamıza neden olur. Başarılı insanlar, kariyerlerinde ilerleyen kişiler ve hızla büyüyen kurumlar konfor alanı dışında sürekli bir değişim hali içerisinde olanlardır. Ve cesaret göstererek ilerleyebilirler. Sürekli aynı şeyleri yapmak bizi içinden çıkılmaz sıkıcı bir döngü içerisine sokar. Ve bazen farketmeden bu döngüde hapsoluruz. Çünkü en kolay ve güven verici alanımızdır ve oradan çıkmaya bir türlü cesaret edemeyiz.

Konfor alanınızdan çıkmak, günlük hayatın sıkıcı rutininden kurtulmanızı sağlar ve size eğlenceli şeyler katar. Yeni şeyler yaptığınızda ne kadar heyecan verici şeyler olduğunuda keşfedersiniz. Ve bu her zaman yeni şeyler deneme çabası içerisine girmenizi sağlar. Farklı şeylerin sizi mutlu ettiğini ve yeni şeyler öğrendiğinizi keşfettiğinizde daha ileri gitmeye cesaretiniz olur. Ve konfor bölgenizden çıkmaya daha fazla motive olursunuz.  Peki olağan dışı şeyler nasıl yapabilirsiniz ve konfor bölgenizden nasıl ayrılırsınız? İşte size birkaç küçük öneri;

 • Her zaman yediğinden farklı bir şey ye. Örneğin öğle yemeğinde etli birşeyler  yerine vejetaryen alternatifleri dene. Ya da genellikle sığır eti yiyorsan balık yemeyi dene.

 • Güleryüzlü olmayı arttır. Etrafınızdaki kişilere daha çok gülümsemeyi deneyin. İş arkadaşlarınıza, marketteki satıcıya, gördüğünüz herkese gülümseyin.

 • Daha önce hiç okumadığın türde bir kitap oku. Ufkunu genişletmek, yeni bakış açıları kazanmak için belkide daha önce hiç okumadığın bir türde kitap okumayı deneyebilirsin.

 • Yeni birşeyler pişir. Her zaman farklı yemekler pişirmek yeni favori lezzetler bulmanı sağlayabilir. Ve aşçılık yeteneklerinizide geliştirir.

 • Tüm haftalık alışverişinizi tek günde yapın. Plan yaparak bir haftalık alışveriş yapın ve geri kalan zamanda kendinize vakit ayırabilirsiniz.

 • Farklı türde müzikler dinleyin. Yeni müzik türleri deneyin ve belkide bu sayede  yeni favori şarkılar bulabilirsiniz.

 • Farklı türde bir film izleyin. Genellikle romantik filmler izliyorsanız, korku ve gerilim filmi deneyin. Ya da bir belgesel izleyebilirsiniz. Bu size bir çok bilgi katar.

 • Sevdiğiniz birine hiç beklemediği anda bir hediye alın. Eşinize, ailenize ya da bir arkadaşınıza ufak bir hediye alıp onun görebileceği bir yere saklayın.

 • Dışarı çıkın. Arkadaşınızı aniden arayın ve dışarı çıkmayı teklif edin! Ya da tek başınıza bir gün yaratın ve sinemaya gidin veya kendizine enfes bir kahve molası verin.

 • İş yerinize bisikletle gidin. Eğer her zaman metro, otobüs ya da kendi aracınızla gidiyorsanız bu sefer farklılık yapın ve bisiklet kullanın. Biraz egzersiz ve temiz hava çok iyi gelir.

 • Doğanın sesine kulak verin. Telefonunuzu kapatın ve dünyadan uzaklaşın. Doğanın içinde kuş sesleriyle bir gün geçirmeyi deneyin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü