Kaynak Saç Bakımı

featured

Neredeyse her bayanın hayali olan uzun saçlar doğal yöntemle gerçekleşmediğinde sıkça başvurulan yapay ve hoş bir yöntemdir kaynak veya çıt çıt saç taktırmak. Kısacık saçlarımız bir anda uzuna dönüşürler veya saç boyundan memnun olsak da seyrekliğinden şikayetçiysek de yine gürleştirme de veya uzatma da kurtarıcı bir yöntemdir ek saç kullanmak.

Ek saçlarımızı aldık, peki bunun bakımı nasıl olacak diye sorularınızı duyduğumuz için buradayız. Kullandığınız ek saçlar kendi saçlarınıza yaptığınız bakımdan pek farksızdır aslında tabi daha sağlıklı kullanmak için bir kaç dikkat etmemiz kurallar var. Yıpranmış olan kaynak saçı kurtarmanız zordur, fakat sağlıklı aldığınız ek saçları uzun omurlu kullanmak için çabalamanız da fayda var.

Şimdi o kuralları sizin için paylaşalım.

1- En kaliteli saç eklentileri dahi olsa, saç kaynaklarının bakımını profesyonel şekilde sağlamak için salona düzenli ziyaretler yapılmalı.

2- Sıcak bağları tam olarak plaj dostu değildir, saçlar sıcağı sevmez. Çok güneşli havalarda şapka kullanmanızda fayda olacaktır.

3- Saç bakımınız için kullandığınız ürünlerin alkol esaslı olmamasına dikkat edin. Bu tip ürünler saçları kurutur, parlaklığını azaltır matlaştırır ve dökülmeye sürükleyebilir.

4- Saçlarınızın birbirine karışmaması adına uyumadan önce saçlarınızı at kuyruğu toplamanızı tavsiye ederiz.

5) Klor ve tuz saçınıza iyi gelmeyecektir. Yüzmeye çıktığınız zamanlar bone takma alışkanlığını düşünmelisiniz.

6- Düzenli bakım adına saçlarınızı sık sık tarayın. Yumuşak uçlu fırça kullanın. Dikkat etmeniz gereken tararken saçlarınıza nazik davranmanız gerektiği. İşin püf noktası ise, saçlarınızı en uçtan taramaya başlarsanız eğer saçta tarama esnasında karışma olmayacaktır.

7-Saçlarınızı açık tutmaya çalışın. Sert ve sıkı bağlanmış toplu saçlar, saçları sıkmak sadece kaynaklarınıza değil kendi doğal saçınıza dahi zarar verebilir.

8- Güzel, besleyici bakım kremi. Saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru şekilde kremleyin ki saçlarınızın karışmasını engellemiş olun.

9- Saçlarınızı çok yıkıyorsanız bu sizin için üzücü. Kaynak saçlarınızı mümkün mertebe az sıklıkta yıkamaya çalışın. Saç kurutma makinesi saçlara iyi gelmediğini hepimiz biliyoruz, hele ki mevsim de sıcaksa doğal kurumaya bırakın saçlarınızı.

10- Saç kaynaklarınız 3-6 ay arasında kaldırılması gerekiyor saçlarınızdan. Çıt çıt değilse eğer saç uzantılarınız, kaynaksa saçlar uzadıkça aşağıya çeker ve bu sizi hem kafanızı hem görsel anlamda rahatsız edecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü