Tüy Sarartmanın Yolları

featured

Tüy Sarartmanın Yolları

Tüy sarartmak sandığınızdan daha çok yöntem ve yolları var. Hemde oldukça basit! İstenmeyen tüylerden, tüyleri sarartarak kurtulun. İşte tüy sarartmanın yolları..

Eğer sürekli epilasyon yapmaktan yorulduysanız veya vakit bulamıyorsanız çok daha iyi alternatifler de bulunuyor istenmeyen tüyleri saklamak için. Mesela bu istenmeyen tüyler, göze hiç batmış olmasa nasıl olur? Tüylerinizi sarartmak gibi çözümler istenmeyen tüyleri epilasyon maratonundan kurtararak gizler.. Tüy sarartmak sandığınızdan daha çok yöntem ve yolları var. Oldukça da kolay ve pratik olan bu yöntemler epilasyona harcadığınız zamandan kar etmenizi sağlayacak! Tüylerinizi almadan da onları yok sayabilirsiniz.. İşte tüyleri sarartmanın yolları

1. Tüyleri Oksijenli Suyla Sarartmak

Malzemeler:

  • Oksijenli Su
  • Pamuk

Uygulama:

Hidrojen peroksit ve su oksijenli su tüyler için uygun ve pratik yöntemlerdir. Uygulama çok basit, eczaneden oksijenli su alacaksınız. Pamuğu oksijenli suya batırın ve sararmasını istediğiniz tüylere sürün. Bu şekilde 15-20 dakika beklemek tüylerin rengi sarartır. Oksijenli su, alerjiye neden olabilir. Bu nedenle öncelikle küçük bir test yapmalısınız tüm bölgeye sürmeden önce.

2. Tüyleri Limonlu Suyla Sarartmak

Malzemeler:

  • 1 adet limon veya limon suyu
  • Yarım bardak su

Uygulama:

1 adet limonu yarım bardak suyun içine suyunu çıkarın. Güneşli bir havada bu uygulamayı yapmalısınız. Eğer hava güneşliyse, hazırladığınız limon suyunu sarartmak istediğiniz tüylere sürün ve güneşte bekleyin. Tüylerin sarardığını anlık olarak göreceksiniz.

3. Papatya ile Tüylerinizi Sarartın

Malzemeler:

  • Pamuk
  • Su
  • Papatya

Uygulama:

Yarım bardak papatyayı 1.5 bardak suyla kaynatın. Papatyaların yoğun olduğu kaynama suyu işinizi kolaylaştırır. Kaynamaya başladığında kısık ateşle 5 dakika kadar daha bekletin. Rengini salacak koyu bir renk kaplayacak suyu. Sonrasında ocaktan alın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra tüm saçınıza veya istenmeyen tüylere sürün. Dikkat edin üzerinize eski bir şey giyin ki tişörtünüzün rengi de saçlarınız veya tüyleriniz gibi sararmasınlar! Eğer üzerinizde en sevdiğiniz kıyafet varsa, yazık olabilir.  Bir önceki tarifte anlattığım gibi bu uygulama için de güneşli havayı beklemeniz gerekiyor. Güneşe çıkın ve güneş altında papatya suyu üzerinizde kuruyana kadar bekleyin. Güneş altında bu çok çabuk gerçekleşecektir zaten, yani çok beklemezsiniz. Papatya ile saç veya tüy sarartma oldukça meşhur hale geldi, bunu bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Eğer doğal sarı rengi istiyorsanız saçlarınız da kimyasal boyalar yerine bu uygulamayı öneririm. Fakat papatya ile saç veya tüy sarartma uygulaması, saçları yıpratmaz diye bir şey de yok.. Sadece diğer kimyasal işlemlere kıyasla çok daha az yıpratır.

4. Şeker ve Limonla Tüylerinizi Sarartın

Malzemeler:

  • 1,5 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı şeker

Uygulama:

Belirtilen malzemeleri karıştırın ve sarartmak istediğiniz tüylere sürün. Güneşte bekleyin tüylerin sarardığını göreceksiniz. Limon asidik yapısı ve ağartma özellikleriyle en etkili doğal tüy sarartma yöntemlerinden birisi. Bu özellikten dolayı limon suyu bile saç boyama maddesi olarak kullanılabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.