Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme Yöntemi

featured
Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme Yöntemi

Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme Yöntemi

Isı kullanmadan saçlara dalgalı veya kıvırcık görünüm kazandırmak saç düzleştirme uygulamasına göre çok daha kolaydır. Bigudi, gazete gibi araçlar kullanarak saçları kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Saç düzleştirmek için çeşitli bakım yöntemleri var. Botoks, brezilya fönü, olaplex, buhar bakımları gibi saç bakımları saç kökünü düzgünleştirir ve her yıkama sonrasında saçlarınızın yapısı değişerek daha düz kalır. Bu gibi saç bakımı işlemlerine ayıracak bütçe ve vaktiniz yoksa evde sadece sirke veya fırça tarağın yeterli geldiği saç düzleştirme yöntemi var.

Isılı Şekillendirme Kırık Saç Uçlarına Sebep Olur

Dışarı çıkarken en etkileyici kombininiz bile o gün bakımsız saçlara sahipseniz maalesef hiç güzel görünmüyor. Bakımlı ve parlak saçlar en sade halinizin bile parlamasını sağlar. Bu yüzden hepimiz saçımızı kimi zaman düz, kimi zaman dalgalı, kimi zaman kıvırcık yaparak etkileyici bir görünüme sahip olmak isteriz.

Ancak bunu yaparken ne yazık ki; piyasada bulunan saç düzleştirme aleti veya kimi zaman da maşa kullanarak saçlarımızı aşırı miktarda ısıya maruz bırakarak, saçlarımıza zarar veriyoruz. Kuaförlerde kullanılan fönü düşünün, saçı ne kadar yüksek ısıya maruz bırakırlarsa ortaya çıkan sonuç da o kadar parlak oluyor. Aynı durum evimizde kullandığımız saç maşası ve düzleştirici için de geçerlidir.

Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme Yöntemi

Belki bu aletlerle hızlıca saçımıza istediğimiz şekli veriyoruz ama bu sırada saçımızı kırıyoruz ve sonrasında kestirmek zorunda kalıyoruz. Hele bir de saçlarımız boyalıysa yüksek ısıya maruz kalmak saçlarımıza daha çok zarar verir hale geliyor.Saçlarımızın daha sağlıklı olması için ısı kullanmadan nasıl düzleştirebileceğimizi anlatalım. İnanın bu düşündüğünüzden çok daha kolay. Muhteşem görünen dümdüz saçlara hiçbir ısı uygulamadan ulaşmak mümkün.

Isısız Saç Düzleştirme Yöntemi

Bunu yapmak içinse sadece bir saç fırçasına ihtiyacınız var. Banyoda kullanacağınız düzleştirici etkili şampuan ve krem işinizi kolaylaştıracaktır. Bu ürünler yoksa da doğal yoldan elma sirkesi kullanarak da dümdüz saçlara sahip olabilirsiniz.

Nemli saçlarınızı banyo havlusuyla yıpratmadan iyice kurutun, kıvrılmasına engel olacak bir serum kullanabilirsiniz. Saçınız kuruyana kadar ılık ve kuru bir mekanda bulunmayı unutmayın. Saçınız doğal bir şekilde kuruyana kadar saçınızı fırçalayın. Bu işlem 30 dakika ile 1 saat arası sürebilir ancak ortaya çıkan sonuç dümdüz ve zarar görmemiş saçlar olacaktır. Saçınız tamamen kuruduktan sonra ise düzleştirici etkili serumunuzdan bir miktar uygulayarak saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Bayan Güzellik

1
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
6
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.