Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

featured

Saç Uzatma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı saç uzatma yöntemleri kullanarak saçlarınızı sağlıklı ve hızlı şekilde uzatabilirsiniz. Uzun saçlara sahip olmak sanıldığının aksine kolaydır. Bilmeniz gerekenleri biz derledik rutini sağlamak size düşüyor. Sağlıklı ve güzel bir cildin yanında, sağlıklı güzel saçlarla bütünlük sağlamak güzelliğin en büyük şartıdır. Hızla büyüyen sanayileşme durumu dünya üzerinde hava kirlilik oranını arttırması, sağlıksız beslenmeler, yoğun ve sert çalışma koşullarının yaratmış olduğu stres ve yıpranmalar, cildinizi etkilemiş olduğu kadar saçlarınız içinde oldukça tehdit oluşturmaktadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan saç düzleştiricilerin de durumu git gide kötü bir hale gelmiş ve insanlar doğal olarak yıpranmış ve solmuş kırıklarla dolu saç telleri yüzünden sürekli olarak saç kesimi yaptırmak zorunda kalmaktadır. Durum böyle olunca da uzun ve sağlıklı saçlar, hayal olarak aklımızda kalmaya devam ediyor.

Saç Uzatma Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Uzun saçlara sahip olmak, hayal mi gerçekten. Tabi ki hayır. Düzenli ve doğru şekilde yapılan bakımlar sayesinde reklamlarda görülen şahane saçlara sahip olabilmek mümkün. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzayan saçlara sahip olmak için ilk etapta yapacağımız işlemler 6 & 8 haftalık periyotlar aralığında saçlarımızı kesilmekle başlamaktadır. Sonraki süreçler beslenme ve bakım teknikleriyle doğal bir saç görünümüne kavuşmuş olacaksınız

Uzun Saçlar İçin Beslenmenin Önemi

Hem Saçlarınızın hem de vücudunuzun sağlığı için beslenme şekline önem vermeniz gerekmektedir. Protein açısından zengin gıdaların tüketilmesi, saç kalitesinde artış sağladığı gibi saçların hızlı uzamasını da sağlamış olursunuz. Abur cubur tarzı yemekleri tüketmek yerine, meyve, balık, sebze gibi gıdaların tüketilmesi vücudunuzda yer alan muhteşem değişimi bütünüyle fark etmiş olacaksınız.

Hızlı Saç Uzatmak için; Su İçin

Su canlılara sunulan en büyük nimetlerin başında yer almaktadır. Metabolizmaya hızlandırmakta ve vücut üzerinde yer alan toksinlerin atılmasında büyük katkı sağlayan mükemmel bir içecektir. Günlük tüketilen 2 litrelik su, vücudunuzu güçlendireceği gibi saçlarınızda güçlendirecek en önemli aracıdır. Güçlü saç yapıları sayesinde daha çabuk uzamasını sağlayabilecek, saçlarınızı kökten uca nemlendirerek yumuşak ve parlak saçlara sahip olmanız için ideal bir etkendir. Nem dengesi kurulmuş bir saç sayesinde kırıklıklardan kurtulabilecek ve saçlarınızın yeniden kırılması gibi durumları da engellemiş olacaksınız.

Yıkanma sonrasında uygulayacağınız en önemli etken ise, günlük olarak saçlarınızı iki veya üç sefer taramak olacaktır. Saçlarınızın taranması, baş bölgesinde ki kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak sizlere güçlü saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Önemli bir durum ise, ıslakken saçlarınızın fırça ile taranması saçlarınıza zarar vereceğinden dişli taraklar aracılığı ile taramanız daha güvenli olacaktır.

Hızlı Uzayan Saçlara Vitaminler

Vücudunuzda vitamin eksikliklerinin bulunması, saçları olumsuz etkilemesinde önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple B,A ve C vitaminlerinin sıklıkla tüketilmesi, saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve hızlı saç uzamasında etkili olacaktır. Bu vitaminleri gerek beslenme yoluyla gerekse haplar aracılığı ile almanız mümkündür.

Uzun saçlar demek, saçlıklı bir saç derisinin bulunması ve sağlıklı saç tellerine sahip olma anlamını taşımaktadır. Bu sebeple saçlarınızın bakımları oldukça zor olacağından kimyasal madde içermeyen doğal kremler ile saç derinizi kremleşeli ve saçlarınıza uygulayacağınız kremler sayesinde daha canlı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Uzatma Destekleyecek Bitkisel Bakım

Saçlarımıza bitkisel bakım nasıl yapılır sorusu oldukça çok sık merak edilen konular arasında yer almaktadır. Hindistan cevizi yağları, zeytinyağları, lavanta yağları, biberiye yağları gibi önemli yağ grupları hepimizin bildiği doğal organik yağlardan oluşmaktadır. Bu yağlar aracılığı ile saçlarımıza ve saç derimize yapacağımız masajlar sayesinde gözeneklerin açılmasını sağlayacak, doğal hava alma yöntemi sayesinde de saçlarınızın bakımlarının kolay ve daha canlı kalmasını sağlayacaksınız. Üstelik sağlıklı bir saç yapısıyla daha iyi görünümlü saçlara sahip olacaksınız. Böylece girdiğiniz hızlı saç uzatma rutinini  başarıyla tamamlamış olacaksınız. Uzun saçları kim sevmez?

Eğer bu bilgiler yeterli gelmediyse Hızlı Saç Uzatma Önerileri makalemizi de okuyabilirsiniz. Oldukça işe yarayan öneriler sizi bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü