Hızlı Saç Uzatma Önerileri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hızlı Saç Uzatma Önerileri

Saç uzatmak, hemen hemen her kadın için önem taşıyor. Saçlar sürekli uzuyor fakat size sürekli aynı boyda veya geç uzuyor gibi gelebilir. Saçları uzatmak için belli bir saç bakımı rutini yoktur, her saça göre farklılık gösterir. Önceliğin saçlardaki problemlerin analiz ederek saç problemlerinin giderilmesidir. Çünkü saçlar uzar fakat uçlardan kopma veya kırılma gösterdiğinde saçlarınız geç veya hiç uzamıyor gibi görebilirsiniz. Saç uzatmanın ilk kuralı saç kırıklarından arınmak ve saçlarınıza bebekler gibi bakmaktır. Eğer hiç boya kullanmadıysanız saçınızda çok şanslısınız çünkü saçınıza ne verirseniz verin kolayca saç teline nüfuz eder ve etkisini hızlı şekilde gösterir. Dolayısıyla doğal olan saçlar hiç boyanmamış saçlar, boyalı saçlara nazaran daha hızlı uzar. Daha doğrusu saç sağlıklı olduğu için kopma veya kırılma göstermeyerek saçınız boy atar. Hızlı saç uzatma önerilerine başlıyoruz…

1- Maalesef Bir Gecede Değil

Saçınızı uzatma kararı aldığınızda, ihtiyacınız olan ilk şey sabır, saçınızı bir gecede uzatmak tabii ki de imkansız! Saçlarını uzatmak isteyen tüm bayanlar; uzun ve zor bir süreçten geçiyorlar.

2-Şampuan ve Saç Kremi

Her banyoda düzenli olarak şampuan ve saç kremi kullanılması saçınızın hızlı uzamasını çabuklaştıran en önemli faktörlerden biridir. Her defasında aynı şampuanı ve saç kremini kullanmaktan ve kullandığınız markayı değiştirmemeye özen gösterirseniz, saçlarınız uzatma kararınıza daha hızlı cevap verir.

3-Makasla Barışın

Kırıklar, saçların uzamasının baş düşmanıdır! Saçlarınızı günlük veya günlük bir bakımda uzatmak istiyorsanız saçlarınızda saçınızı makasla alarak saçınızı çok çabuk uzatacaksınız.

4-Soğuk Suya Katlanmalısınız

Banyo sonunda kısa bir süre soğuk su ile durulanırsanız saç derinizdeki kan dolaşımı artarak sonucunda saç uzama gelişecektir.

5-Düzenli Maske; Düzenli Bakım

Gelişen teknoloji de saç bakım ürünlerinde yansıtılmaktadır! Aralarından tercih yapabileceğiniz farklı saç maskeleriyle saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz. Maskenin saçı güçlendirmesini sağlayın, daha güçlü saçlara kavuşacaksınız.

6-Saç güçlendirici takviyeleri

Demir, B12 gibi vitaminler düşük olduğunda saçlarınız büyümek zorunda kalmadan kırılma eğilimi gösterir. Saçınızı uzun süre uzatmak ancak başarılı olamamak istiyorsanız, vitamin değerlerinizi ölçerek daha az değerler için besin takviyesi almalısınız.

7- Saçlarınıza Nazik Davranın

Vücudunuzun en hassas yapısı olan saçlarınız her zaman altın telmiş gibi davranmayı bekler. Saçınıza hassas hareketlerle ulaşın.

8-Yastık kılıfınızı değiştirin

Bazı yastık kılıfları saçlara zarar verir ve uyku sırasında çok fazla saç kaybetmenize neden olur. Mümkünse, saten veya ipek içinde bir dizi nevresim seti seçebilirsiniz, böylece saçlarınız dökülmez.

9-Kırılmayı Önlemek Kolaydır

Gün boyunca açık kalan saçlar, toplu veya topuzdan yapılmış saçlardan çok daha kırılır. Saçınızın daha az kırık olmasını istiyorsanız at kuyruğu yapabilirsiniz saçınızı, günlük yaşamınızda topuz gibi saç modelleri daha fazla yer vermelisiniz. Böylece saçınızda daha az saç kırıkları oluşur. Saç kırıklarının daha az olması demek, sağlıklı uzayan saçlar demek olduğunu unutmayın. Saçların nefes alması saçların uzamasına yardımcı olur. Saç uzatma konusunda en önemli unsur, saç kırıklarınızdan kurtulmanızdır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.