Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modelleri Yakışır?

Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modelleri Yakışır?
Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modelleri Yakışır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modelleri Yakışır?

Hangi yüz şekline hangi saç modelleri yakıştığını merak ediyorsanız tam adresinde bulunuyorsunuz. Sana hangi saç modelleri yakışıyor yazımız da öğrenebilirsiniz. Her yüz şekline farklı saç modellerinin yakıştığı artık gözle görülür şekilde anlaşılıyor. Her saç modeli her yüz de yakışmadığı da.

Yüz Şeklimi Nasıl Öğrenirim?

Burada önemli olan öncelikle yüz şeklinizi öğrenmek. Yüz şeklinizin ne olduğunu bilirseniz işiniz çok daha kolay olacak. Yüz şeklinizi anlamak için bir aynanın karşısına geçin ve karşıya bakın. Saçlarınızı toplayın, ve yüzünüzün hatlarını iyi gözlemleyerek yüz şeklinizi anlamaya çalışın. Daha detaylı bir anlatım için aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden makaleye gidebilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir makale: Sizin Yüz Şekliniz Hangisi Öğrenin

Oval Yüz Şekli

oval yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?
oval yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?

Oval, aşağıdan yukarıdan hafif incelir yanlar usturupludur ve oval en ideal yüz şekli olarak kabul edilmiştir. Çünkü oval yüz şekli, ölçü olarak  diğerlerine göre en nizamlı olandır. Uzak durmanız gereken saç modelleri veya bir tık daha fazla yakışacak olan saç modelleri sıralamıyoruz çünkü genel olarak her saç modelinin yakıştığı bir yüz şeklidir oval.

Yuvarlak Yüz Şekli

yuvarlak yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?
yuvarlak yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?

Yuvarlak yüzler için saç modelleri, uzun saç ve dışa doğru fönlenmiş katlı kesimlerle daha ince ve uzun gösterebilirsiniz. Uzak durmaları gereken kesimler ise düz ve küt kesimlerdir.

Kare Yüz Şekli

kare yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?
kare yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?

Çene daha köşelidir ve alın daha geniş ve köşelidir. Hatlar oldukça belirgindir ve köşelidir. Bu köşeleri yumuşatmak için ve yüz şeklinizi ovale çekmek istiyorsanız tercih edeceğiniz saç modelleri şöyle olmalıdır; kısa saç kesimlerinden uzak durmalısınız, çene ve yanak bölgesinde saç bitmemeli, daha uzun saçlar kullanmalısınız. Kahkül veya yan kahküller alındaki sertliği yumuşatabilir. Kahkülleri dışa doğru fönleyebilirsiniz. Dümdüz kesilmiş saçlardan uzak durmalısınız ki kare yüz hatlarınızı daha çok vurgulamasın. Katlı dışa doğru dalgalı fönleri tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı hacimli ve dolgun tutmalısınız. Saçlarınızı biraz kabartabilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir makale: Ombre Kahkül Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekli

dikdörtgen yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?
dikdörtgen yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?

Uzun bir yüzü kısaltmak mantığında ilerleyerek tercih edeceğiniz saç modelleri şöyle olmalıdır; kısaltmak için kahkül kesebilirsiniz saçlarınızı yüzünüzü daha kısa gösterecektir. Yine düz bir saç kesiminden uzak durun ve bu sefer kısa saçlar kullanmayı tercih edebilirsiniz uzun saç kullandığınız da yüzünüz de uzun daha da vurgulayabiirsiniz  uzunluğunu dikdörtgen gibi.

Pırtlanta / Elmas Yüz Şekli

elmas kalp yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?
elmas yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?

Pırlanta yüz şekli; elmacık kemikleri çok çıkıktır, çene sivridir, alın dar ve uzundur. Pırlanta yüz şekline sahip olanların tercih edecekleri saç modelleri de şöyle olmalıdır; çene çok sivri olduğu için çeneyi yuvarlaklaştırmanız gerek bunun için küt kesimli saç modelleri tercih edebilirsiniz. Bir başka saç modelleri ise kahkül saç modelleridir özellikle yana ayrılan kahkül modelleri ile alın darlığını gizleyebilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli

kalp yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?
kalp yüz şekline hangi saç modelleri yakışır?

Kalp yüz şeklini tarif etmek gerekirse; alın geniş, çene dar yüz hatlarıdır. Kahkül saç modelleri size yakışacaktır alındaki genişliği kapatarak. Özellikle yuvarlak kahküller daha da yumuşatır. Kalp yüz şekillerine bir başka yakışacak saç modelleri ise bob saç kesimleridir.

Bayan Güzellik

1
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü