Hangi Yağlar Saçlara İyi Gelir?

featured

Hangi Yağlar Saçlara İyi Gelir?

Canlı, parlak ve hacimli saçlar herkesin arzusudur. Saç bakımı rutinini ihmal etmeyenler eminim ki hangi yağlar saçlara iyi gelir konusunu merak etmişlerdir. Çünkü kullandığımız bir çok saç bakımı tariflerinde çeşit çeşit yağ kullanıyoruz ve bir çoğumuz bu yağları detaylı olarak araştırmıyor veya tam olarak saç bakımında hangi görevi üstlendiklerini bilmiyoruz. Hem saçlarınız için evde doğal malzemelerle bir saç bakımı tarifi hazırlarken size yardımcı olması için hem de bu yağların her birinin cezbedici kokusunu saçlarınızda duymak isteyebilirsiniz, hangi yağları saçınıza sürmeniz gerektiği konusunda bilinçlendirmek için bu yazıyı yazıyoruz.

Lavanta Yağının Saça Faydaları

Lavanta yağı saç köklerini güçlendirir ve dökülmelerini önler. Ek olarak, lavanta yağı saç dersini temizler. Sebum salgısını dengeler ve nemlendirir. Cildinizi ve zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olur.

Biberiye Yağının Saça Faydaları

Saçınızı büyütür ve cilt tahrişlerini iyileştirir. Kepek ve beyaz saç oluşumunu önler. Aynı zamanda kellik olan bölgelerde yeni saç oluşumunu sağlar. Saç tellerini kalınlaştırır ve böylece saçlarınız daha güçlü olacaktır.

Nane Esansiyel Yağının Saça Faydaları

Saç köklerinizi besleyerek saçın hızlı uzamasını sağlar. Saç derisinde oluşan bakterileri yok eder ve bit problemini ortadan kaldırır. Aynı zamanda kepek problemiyle de mücadele eder. Ayrıca, nane özü yağı daha enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır.

Papatya Yağının Saça Faydaları

Kuru saçlar için mükemmeldir. Kırık ve yıpranmış saç tellerini onarın. Aynı zaman da papatya yağı cilt iltihabı iyileşir. Yeni saç oluşumu sağlar. Çoğu saç bakım ürünlerinde kullanılır. Papatya yağı, zihninizi sakinleştirmek için de idealdir.

Paçuli Esansiyel Yağının Saça Faydaları

Çoğu kafa derisi probleminin tedavisine yardımcı olur. Yağlı saç derisinin yağ oranını dengeler. Kepek oluşumunu önler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Yeni saç oluşumunu arttırır ve genelde saç uzatmak isteyenler sıkça kullanır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü