Saç Bakımı Yapmadan Saçlarınızın Sağlığını Koruyabilirsiniz

featured

Saç Bakımı Yapmadan Saçlarınızın Sağlığını Koruyabilirsiniz

Saç bakımınıza ayıracak vakti her zaman bulamayabilirsiniz. Edinecek olduğunuz bazı alışkanlık veya bırakacak olduğunuz bazı alışkanlıklar sayesinde saçlarınızın sağlığını saç bakımı yapmadan da koruyabilirsiniz. Düzenli saçınızı kestirmenize rağmen hala kırık saç uçlarına sahipseniz, saç dökülmesi veya geç uzama problemi yaşıyorsanız saçlarınız için bir şeyleri doğru yapmıyorsunuz demektir.

Öncelikle Kafaya Takmamayı Öğrenin

Her şeyden önce stresi hayatınızdan çıkarmalısınız. Kafanıza takmamayı öğrenin, her zaman söylediğim gibi yine söylüyorum; korkunun ecele faydası olmadığı gibi stresinde sorunlara faydası yoktur. Aksine stresli bir zihin ile sağlıklı düşünemeyebilirsiniz. Sizi depresyona sürükler, zihin felci yaşatır. Daha da önemlisi genel sağlığınızı kötü etkiler. Tabi bu durum cildinize ve saçlarınıza da yansır. Stres tüm vücudumuz için kendi başına bir kayıptır. Ancak stresin saçlarımız üzerindeki etkilerini daha fazla hissediyoruz. Saç dökülmesi başlar ve beyaz saç telleri artar. Stresi ve kaygıyı en aza indirerek saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçınızı Çok Fazla İşlemden Geçirmeyin

Saç bakımı aslında oldukça basittir ancak çok fazla dikkat gerektirir. Saç tipinin ne olduğundan emin olmalısın. Ve kendi saç tipiniz için geliştirilmiş formülleri olan ürünleri kullanmalısınız. Saçınıza çok fazla saçlarınızı yıpratacak uygulamalar yapmayın. Saç renginizi aniden değiştirmeyin. Adım adım

Isılı Saç Şekillendirici Kullanmayı Bırakın

Kabaran ve dağınık duran dalgalı saçlarda kontrolü ele almak biraz zor. Anlıyorum, ısılı saç şekillendirici kullanmak durumunda kalıyorsunuz fakat saçlarınız kırılıyor, yıpranıyor ve saç gelişmesini durduruyor. Saçlarımız yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında daha hassas hale gelir ve daha fazla hasar görür. Saçınızı şekillendirmek için her zaman yüksek ısı uygulamayın. Isı kullanılmadan ve saça zarar vermeyen alternatif saç şekillendirici yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yüksek sıcaklıklarda saçlarınız yıpranacaktır.

Saçlarını Temiz Tut

Saçın kendi yağı saçı beslediği konusu doğrudur fakat aşırıya kaçmamanız gerekir. Her şeyin fazlası bildiğiniz üzere zarardır. Bu da öyledir. Saç derisinde biriken yağ, gözenekleri tıkar ve saçları kötü etkiler. Sonucunda kepek veya saç dökülmesi problemiyle uğraşabilirsiniz. Dolayısıyla saçlarınızı temiz tutmaya özen gösterin. Ancak, saç derisi temiz olsun diye her gün saçlarınızı yıkamaya kalkmayın bu da yağ dengesini bozar ve saçlarınızı kurutarak yıpratır. Saç derimizi en az bir gün dinlendirmeliyiz ki saç derimiz ürettiği yağa doymuş olsun. Bu yağ, saç köklerinin güçlenmesine ve uzamasına katkıda bulunur.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü