Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrılarının genel olarak birçok nedeni olabilir. Bunlar eklem ağrıları, 20 yaş dişleri ve çürük dişler olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda diş üzerinde iltihap bulunması diş ağrısına yol açabilmektedir. Öncelikle diş ağrısının neden olduğunu tam olarak tespit etmeli ve buna yönelik bir tedavi seçeneği uygulanmalıdır. İnsanların dişleri vücutlarının en önemli organlarından bir tanesidir.

Dişin düzgün yemek yemek ve bununla birlikte görsel anlamda birçok özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle diş sağlının önemi çok dikkat isteyen bir konudur. Genel olarak dişlerinizle alakalı bir ağrı veya sızı gibi şikayetleriniz bulunuyorsa mutlaka bir diş hekimine görünmelisiniz. Buradaki durum başka bir hastalığın habercisi olabilir. Bununla birlikte sadece bir çürük dişten kaynaklanıyor da olabilir. Bu nedenle sizler tam tespiti yaptırabilmek için uzman bir hekime muayene olmanız daha sağlıklı olacaktır. İnsanlar genel olarak bazen dış ağrısına çözü aramak için birçok ağrı dindirici ilaçlar kullanabilmektedir. Yalnız unutmamak gerekir bu tür ilaçlar kısa süreliğine dişlerinize etki edecektir. Eğer ciddi bir düzeyde ağrınız söz konusuyla mutlaka ilacın etkisi geçtikten sonra tekrardan ağrı başlayacaktır. Durum böyle olursa şayet önem verip mutlaka bir hekime görününüz.

Diş Ağrısını Hafifletmek Ve Doğal Çözümleri

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak bunların arasında en önemlisidir. Çünkü dişlerinizi fırçaladığınız zaman diş üzerinde oluşabilecek her türlü bakteri ve mikrobu dışarıya atmış olursunuz. Bu nedenle sağlıklı dişlere sahip olursunuz. Sirkeli tuz sayesinde yapacağınız su gargarası dişlerinizdeki ağrıyı ciddi bir derecede azaltabilir. Çünkü bu bitkisel tedavinin dişleri uyuşturma özelliği bulunuyor. Ağrıyan dişlerinize buz uygulaması yapmanız ağrınızı bir nebze azaltacaktır. Soğuk su ile ağzınızı çalkalamanız yine bir hayli dişleriniz üzerinde olumlu etki yaratacaktır. Ancak unutmamak lazım en önemlisi uzman bir hekime dişlerinizi göstermek olacaktır.

Karanfil Suyu ile Gargara Yapın

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Karanfilin lokal anestezi etkisinden, diş ağrılarınız için faydalanabilirsiniz. 5-6 adet karanfili küçük bir cezve de kaynatın. Su kaynamaya başladığında ocağı kapatın ve demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Ardından karanfilleri süzün ve karanfil suyun oda sıcaklığı seviyesine gelmesi için bi 10- 15 dakika kadar daha bekleyin. Ilık karanfil suyunu ağrıyan dişinizin bölgesinde gargara yaparak biraz bekletin. Yaklaşık 10 dakika sonra diş ağrısı hafifleyecektir, hatta ufak ağrılar için geçici çözüm olarak diş ağrınızı geçirebilir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü