Yağlı Saçlara Karşı Saç Bakım Tarifleri

yagli-saclara-cozum
yagli-saclara-cozum
service
yağlı saçlara çözüm, yağlı saçlar için tarifler, maskeler, saç bakımı önerileri, limon suyu, siyah çay, elma şırası sirkesi, yumurta ve yogurt, bal ve yumurta sarısı ve aloe vera jel maskeleri ile yağlı saçlara çözüm bulun.

Yağlı Saçlara Karşı Saç Bakım Tarifleri

Elbette evde yapabileceğiniz, pahalı ürünlere ve uygulamalara ihtiyacınız olmadan saç bakım maskeleri ile sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.  Ancak kendi uyguladığınız saç bakımı uygulamalarında dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Saç bakımında yanlış yaptığımız bir şey de saçımızdaki problemi güzel analiz etmeden her iyi etkisi olabilecek saç bakım kürlerini saçımızda denememizdir. Kimilerine iyi gelen şey, herkese iyi gelmez. Dolayısıyla önceliğiniz saçınızı tanımak problemlerini analiz etmektir. Saç tipinize ve problemenizi gidermeye yardımcı olaacak uygun bir maske hazırlamaya dikkat etmelisiniz. Her saçın ihtiyacı ve problemi farklıdır. Bazı maskeler nemlendirir, bazıları onarır, bazıları saçı korur, bazıları daha dolgun görünüme kavuşturur. Bu makalede saç ihtiyaçlarına ve problemlerine göre nasıl saç bakımı yapılır konusundan bahsetmek istiyoruz.

Hepimizin de isteği olabildiğince en kısa sürede sağlıklı ve ipeksi yumuşak saçlar elde etmek için uğraşırız. Konu, güzelliğin en önemli unsurlarından bir tanesi olan saçlar olunca pek beklemek istemiyoruz, hemen güzel görünümlü saçlara kavuşmak istiyoruz. Uyguladığımız her şeyin sihirli değnek etkisi yaratmasını bekliyoruz. Ancak maalesef bayanlar. İş saç bakımı olunca, tekrar etmek alışkanlık hale getirmek daha da önem kazanıyor.  Saç bakımı tekrarlık istiyor. Öyle bir, iki kez uygulayayım sağlıklı ipeksi saçlara edineyim bunlar ancak şampuan reklamlarında sahne oluyor tabi inanıyorsak: ‘’İki yıkamada göz kamaştıran saçlar!’’ O saçlar kaç kez yıkandı, kaç bakım yolunda süpürge oldu da öyle parlamadı, ama insan inanmak istiyor. Saç bakım maskesi öyle bir uygulamada göz alıcı saçlara kavuşturmaz sizi, ancak düzenli olarak uygular, doğru saç bakım kürleri uygularsanız sağlıklı ipeksi saç hedefimize ulaşırız; sağlıkla parlayan ışıl ışıl o dolgun saçlara kavuşursunuz. İşte gerçek bu! Bakım heves değildir, sabır ister; rutindir. Şimdi konumuz saç tiplerine ve saç ihtiyaçlarına uygun etkili saç bakım maskeleri.

Yağlı Saçlara Göre Doğal Saç Bakımı Önerileri

YAĞLI SAÇLAR İÇİN SAÇ BAKIM MASKESİ ÖNERİLERİ

Yağlı saç problemi için saçı kurutucu özellikli maskeler uygulayabilirsiniz.  Evde saç bakım maskeleri arasında yağlandırmayı geciktirecek en etkili tariflerden bir kaç tanesi.

Yoğurt ve Yumurta ile Saç Bakım Maskesi

yagli-saclara-cozum-sac-bakimi-yogurt-yumurta-sac-maskesi
yagli-saclara-cozum-sac-bakimi

Doğal saç bakım maskeleri ve kürleri arasında yıllardır uygulanan en bilindik, saçı besleyen bu bakım maskesi, yağlı saç problemimize karşı bize yardım edecektir.

Malzemeler
Saçınıza uygulayacağınız yeterli miktarda yoğurt
1 yumurta
Uygulanışı
Yoğurt ve yumurtayı çırpın
Hazırladığınız karışımı biraz nemli ve temiz saçınıza sürün
30 dakika bekletip ılık su ile şampuanla yıkayın.
Bu saç bakımının tam etkisini görmek için haftada 2 kez tekrar edin.

Bal ve Yumurta Sarısı ile Saç Bakım Maskesi

sac-bakiminda-bal-ve-yumurta
sac-bakiminda-bal-ve-yumurta

Bal ve yumurta sarısı ile uygulayacağınız saç maskesi saçınızın daha dolgun görünmesini sağlar. Yağlı saçlar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.
Malzemeler
1,5 tatlı kaşığı bal
2 adet yumurta sarısı
Uygulanışı
Bal ve yumurtayı iyice çırpın
Karışımı saç diplerinize ve uçlarınıza uygulayın
30 dakika beklettikten sonra ılık su ile şampuanla yıkayın.
Not: Nemlendirici özelliği olmayan bir şampuan kullanmanızı öneririz.

Elma Şırası Sirkesi

yagli-saclara-cozum-sac-bakimi-elma-şırası-sirkesi
yagli-saclara-cozum-sac-bakimi-elma-şırası-sirkesi

Elma sirkesi yağlı saçlar için çok iyi etkilere sahiptir. Bu etkiler, elma şurubu sirkesinde asetik asit ile yağ üretimini engelleyebilir. Saçları haftada iki kez soğuk durulama suyuyla haftada iki kez en iyi elma suyu şişesi ile durulamak yeterlidir. Bir bardak suya ilave edilecek elma suyu sirkesi, şampuanlamadan sonra soğuk suyla durulama yapılır. Sirke, yağlı saçlar için en etkili ilaçtır.

Aloe Vera Jel

yaglı saçlara çözüm yağlı saçlar için saç bakımı maske tarifleri aloe vera jeli
yaglı saçlara çözüm yağlı saçlar için saç bakımı maske tarifleri aloe vera jeli

Mucize bitkisi aloe vera’nın jeli cilt üzerinde pek çok olumlu etkiye sahiptir. Bu etkilerden biri, yağlı saçlar için kullanılan aloe vera şampuanlarıdır. Hazırlanacağınız gibi, limon suyu ile kullandığınız şampuanın içine aloe vera eklenmiş bir sofra kaşığı da eklenebilir. Bu karışımı da kafa derisine uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu

yaglı saçlara çözüm yağlı saçlar için saç bakımı maske tarifleri limon suyu maskesi
yaglı saçlara çözüm yağlı saçlar için saç bakımı maske tarifleri limon suyu maskesi

Limon derisi problemlerinin çözümü için çok önemlidir. Saç derinin PH dengesini artıracak limon suyu saça uygulanabilir veya bal ve su ile karıştırılabilir. Bu ürünlerin kullanılması durumunda, kullandığınız şampuan düşük kimyasal içeriğe sahip bir şampuan olmalıdır. Limon suyu ve aloe vera jeli yağlı saçlar için en çok tercih edilen çözümlerdir.

Siyah Çay

yaglı saçlara çözüm yağlı saçlar için saç bakımı maske tarifleri siyah çay kürü maskesi
yaglı saçlara çözüm yağlı saçlar için saç bakımı maske tarifleri siyah çay kürü maskesi

Siyah çayda birçok asitin saçın yağlanmasını önlediği bilinmektedir. Çayını al ve sonra saçlarını yıka. Haftada 2-3 kez, bu uygulama saçlarınızın yağlanmasını engeller.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    revox şampuanı deneyebilirsiniz arkadaşlar 1 ayda yağlanmayı azaltıyor.