Kapat

Tene Göre Saç Rengi Seçimi

Anasayfa
Saç Bakımı Tene Göre Saç Rengi Seçimi
ABONE OL

Tene Göre Saç Rengi Seçimi

Saçlarınızın renginde kararsızsanız saçınızı sık aralıklarla boyayarak uygun rengi bulmak yerine ten renginize göre seçmeyi deneyebilirsiniz. Unutmayın en önemlisi saçlarınızın rengi teninize yakışmalıdır.

Koyu Tenliler:

Ne kadar çok sarı saçı severseniz, sarı saçları asla denemeyin! Çünkü bu renk ten renginizle uyumlu değil. Karanlık tenli bir esmer değilseniz, bakırın tonlarını deneyebilirsiniz. Çok karanlık bir cildiniz varsa, siyah ve kırmızı sizin için mükemmel bir renk olacaktır.

Buğday Tenliler:

Platin renkleri tam size göre. Hafif kahve, kestane ve altın sarısı sizin için en uygun renklerdir. Biraz daha radikal değişiklikler yapmak isterseniz, kırmızı ve patlıcan ateşi de deneyebilirsiniz. Ancak, bu renklerin her yıkamada akacağını unutmamalısınız.

Beyaz Tenliler:

Solgun renkler yüzünüzün daha solgun görünmesini sağlar. Size uygun bakır, karamel ve kırmızı renkler. Bu renkler havayı anında değiştirecek.

Soluk Tenler:

Soluk bir cilt renginiz ve keskin yüz hatlarınız varsa, siyah ve kül renklerinden kaçınmalısınız. Fındık kabuğu veya çikolata kahve gibi renkler, çizgilerinizin daha yumuşak görünmesini sağlar ve cildiniz daha canlı görünür.

Pembemsi Tenler:

Pembe yanaklarınızla dikkat çekiyorsanız, küllü tonlar ve kestane tonlarını denemelisiniz. Kızıl tonlardan kesinlikle uzak durmalısınız.


“Tene Göre Saç Rengi Seçimi” üzerine 1 yorum

  1. Ergin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hürriyet