Sağlıklı Bir Yaşam için Spor Neden Önemlidir?

sağlıklı yaşam için spor
sağlıklı yaşam

Sağlıklı Bir Yaşam için Spor Neden Önemlidir?

Hayat boyunca bizlere en fazla yardımcı olan, dayanak olan elbette ki sağlıktır. Nasıl ki kanatsız kuş uçamaz ise sağlıksız bir insanda hayatta çoğu şeyi yapamaz hale gelir. Sağlık tam anlamıyla insanoğluna verilmiş en büyük hazinedir. İnsan bu hazineyi kullanarak birçok işin üstesinden gelebilir.

Birde tam tersi sağlıklı olmayan bir insan düşünürsek hiçbir şeyi yapamaz ve hayattaki çoğu işte başarısız olur. Bu konuda Kanuni Sultan Süleyman’da şöyle demiştir: “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”

Sağlıklı Bir Yaşam için Spor Neden Önemlidir?
Sağlıklı Bir Yaşam için Spor Neden Önemlidir?

Spor sürekli sağlıklı kalmamız için en önemli etmenlerden biridir. Spor insan sağlığı için son derece önemlidir. Spor bizlere birçok işte daha iyi performans göstermemizi sağlar. Atalarımızın da bu konuda birçok sözü bulunmaktadır örnek verecek olursak: İşleyen demir pas tutmaz. Spor hem eğlenceli hem de insan sağlığı için son derece önem taşıyan bir aktivitedir. Her gün düzenli olarak spor, egzersiz yapan bir insan işleyen demir misali pas tutmaz.

Sağlığınız için Yapılabilecek Spor Türleri

1.Yürüyüş

2.Egzersiz

3.Futbol

4.Voleybol

5.Basketbol vb. sporlar yapılabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü