Saç Uzatma İpuçları

featured

Saç Uzatma İpuçları

Saçlarımızın hayatımız üzerinde yeri oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere saç uzatma ipuçları vererek, saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Uzmanlardan edinmiş olduğumuz güzellik sırları aracılığı ile normalinden daha kısa sürede çabuk saç uzaması nasıl gerçekleştiriliyor anlatmaya çalışacağız.

Saç Uzatma İpuçları

Saçların Düzenli aralıklarla kesilmesi, saçların uzamasında etkisi var mıdır?

Bu soruya bir yandan katılıyor bir yandan katılmıyorum. Saç yapımları vb. kitapları okuyan arkadaşlarımız bilirler ki ünlü bir yazar vardır. Philip Kinhsley’den bahsediyorum. Saçların uç kısmından kesilen tutamlar, bir anda uzamaya başlamayacağını ifade etmiş. Fakat bu düzeltmelerin saçınızın uzamasına yardımcı olacağı gerçeğini de söylemek mümkündür. Kuaförlere çok sık uğramayan kişilerin, saç uçlarının genellikle hasarlı olduğu belirtiliyor.

Ünlülerin vazgeçilmez saç stilistlerinden Kim Serratore, daha sağlıklı bir saç yapısına sahip olabilmeniz için düzenli olarak uçlarından aldırmamız gerektiğini ifade ediyor. Aldırılmadığı zaman 4 / 5 cm kadar kestirme zorunda kalınabileceğini ifade ediyor.

Saç bakımı sağlarken saç ürünlerini çok sık kullanan kişilerde saçtaki nemi yok etme durumu ile karşı karşıya kalınmıştır. Saçlara uygulanan ısı sistemi ise, saçın uzamasını engellediği gibi hasara yol açması da muhtemeldir.

Cadı fındığı olarak tabir etmiş olduğumuz çiçeği, bir ölçek ağız gargarası ile karıştırma sonucunda sprey kutusuna koymalı ve sprey aracılığı ile saç derimize sıkmalıyız. Bu işlem sonunda saç derimize yapacağımız masaj yoluyla her bölgeye yayılmasını sağlamak, saçlarımızın ve saç derimizin sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Sizlere vermiş olduğumuz bilgiler ile neleri yapmamız gerektiğini ve neleri yaptığımız takdirde saçlarımıza canlılık katacağını az da olsa anlatmaya çalıştık.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü