Saç Ekim Sonrası Denize Girilir Mi?

featured

SAÇ EKİM SONRASI NE ZAMAN DENİZE GİRİLİR?

 

Saç ekiminden sonra denize, banyoya veya saunaya girme zamanınız kullanılan tekniğe göre değişir. Eğer FUE veya DHI teknikleri uygulanmış ise, yani ameliyatsız ve dikişsiz saç kökleri tek tek alınmış ve tek tek nakledildiyse, ortalama 10 gün sonra saç kabukları düşmeye başlar. Yani 10 gün sonra denize, hamama ve saunaya girebilirsiniz.

Neler Dikkate Alınmalıdır?

Ancak, dikkat etmeniz gereken birçok önemli faktör vardır. Örneğin, denize veya havuza girerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, saç derisinin güneş ışığına maruz kalmamasıdır. Güneş ışığının dik olduğu saatlerin dışında yüksek korumalı bir güneş koruyucu krem ​​kullanmalısınız. Kafanıza bone tarzı bir yüzme şapkası takabilirsiniz. Plajda, denizde veya havuzda şapkalar kullanılmalıdır. Hamam veya saunada, steril olduğunuzdan emin olduğunuz ve konaklamanızı kısa tuttuğunuz yerleri seçerek hijyen konusunda dikkatli olmalısınız. Hamam veya sauna gibi son derece sıcak ortamlar, FUE veya DHI tekniği dışındaki tekniklerde daha uzun bir bekleyiş gerektirir. Dikiş ve yara için, çok sıcak hava iyileşme döneminde büyük risk oluşturur.

PRP Destekli Saç Ekimi İyileşme Sürecini Hızlandırır

PRP tedavisinde saç ekimi sırasında veya sonrasında ekilen saç köklerinin ve saç derisinin yenilenmesi, onarılması ve güçlendirilmesi için özel bir prosedürdür. Saç ekimi cerrahisi için estetik cerrahlar destekleyici tedavi olarak önerilmektedir. İyileşme sürecini hızlandırmak ve saç ekiminden daha verimli sonuç almak isteyen ve mevcut saçlarını korumak isteyenler için çok yararlı bir tedavi yöntemidir.

PRP Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi cerrahınız, PRP tekniği ile sizden alınan kanda özel bir işlemden geçirilerek trombosit yönünden zengin hale getirilir. Daha sonra özel bir tedavi altındayken çok ince uçlu iğnelerle saç köklerine enjekte edilir. Yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanan basit bir işlemdir. PRP tedavisinden hemen sonra, trombositle tedavi edilen alanda doku onarımı başlar, hasar görmüş saç kökleri onarılır ve saç kökleri tekrar büyümeye başlar.

PRP tedavisi, hem kadınlar hem de erkekler için çok yararlı sonuçlar veren bir yöntemdir. MicroMotor tekniği gibi, MicroFUE gibi saç ekimi işlemleri gibi DHI teknikleri de daha iyi sonuçlar elde etmek için destek olarak uygulanır.

Kaynak : Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Güncel Öztürk

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü