Sabah Cilt Bakım Rutini Önerileri

featured

Sabah Cilt Bakım Rutini Önerileri

Eğer pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız her sabah uygulamanız gereken cilt bakım rutinleri vardır. Öncelikle kendi cildinize uygun cilt bakım ürünleri kullanmalı veya metotlar geliştirmelisiniz. Fakat genel olarak sağlıklı bir cilt için bazı cilt bakımı kuralları vardır….

İlk Kural Su İçmekten Geçiyor

Sabahları uyandığınızda ilk yaptığınız şey su içmek. Bu alışkanlık hem cildinizi güzelleştirir, hem de sindirim sisteminize fayda sağlar.

Kural 2: Su Bazlı Cilt Temizleyici Ürünleri Kullanın

Suyunuzu içtiğinize göre diğer aşamaya geçebilirsiniz. Yüzünüzü detaylıca temizleyen ve yağlı olmayan bir cilt temizleyiciyi alın. Cildi yatıştırıcı özelliği olanları tercih edebilirsiniz. Yüzünüze dairesel hareketlerle hassas bir masaj yapın ve ılık suyla durulayın. Ardından yüzünüzü temiz bir havluyla kurulayın.

Tonik Kullanmayı Önemseyin

Cildinizi temizledikten sonra artık sıra tonik kullanmaya geldi. Cildinize uygun bir tonik seçin. Cilt temizleyicilerin bıraktığı yağ ve kir kalıntılarını tonik son vuruşunu yaparak temizlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda cilt tonikleri, gözenekleri sıkılaştırır, cildin pH değerini ve yağ değerini dengelemeye yardımcı olur.

Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin

Sağlıklı Bir Cilt için Serum Kullanın

Serumlar belirli cilt problemlerini hedef alan ve çözen yüksek konsantrasyonlu çözümlerdir. Sahip olduğunuz soruna bağlı olarak, bir serum seçin ve olumlu sonuç alana kadar düzenli şekilde kullanın. Avucunuza birkaç damla serum dökün ve avucunuza ovalayarak ısıtın. Sonra cildinize dairesel hareketler uygulayın ve cildin nüfuz etmesi için 2-3 dakika bekleyin.

Cildi Nemsiz Bırakmayın

Cildin türüne bağlı olarak bir nemlendirici seçin. Bir nemlendirici kullanmak cilt için oldukça önemlidir. Nemlendiriciden birkaç damla alın ve yüzünüze ve boynunuza sürün. Cildiniz nemlendiriciyi emene kadar masaj yapın.

Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri

Güneş Koruyucusunu Her Mevsim Kullanın

Cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için en az 30 faktöre sahip bir güneş koruyucu losyon gerekir. Güneş kremi cildinizi güneşe karşı korur; Aksi takdirde kırışıklıklar, ince çizgiler ve lekeler oluşabilir. Öte yandan, güneş koruyucu sadece yaz aylarında kullanmak yanlıştır, doğrusu her mevsim kullanmaktır. Nemlendirici bir güneş koruyucu elde edebilir veya nemlendirici ile güneş koruyucuyu birleştirebilirsiniz.

Göz Çevresi İhmal Etmeye Gelmez

Gözlerinin altındaki cilt, yüzün ince ve hassas kısmıdır. Bu nedenle, bu alan için özel olarak formüle edilmiş ürünler kullanmanız gerekir. Göz kremleri kuruluk, kırışıklık ve şişkinlik gibi göz altı problemlerini giderir. Yeşil çay içeren ürünleri seçebilirsiniz.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü