Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri

featured

Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri

Kış aylarında, cilt değişen sıcaklıklara uyum sağlayamadığında, cilt çatlakları ve soğuk çatlaklar oluşabilir. Cildimizi soğuk havalarda nasıl koruyabiliriz? İşte cevaplar …

1- Cildinizi Temizleyin

Derinin kurumasının sebeplerinden biri temizliğe önem vermemesidir. Cildinizin kurumaması için cildinize uygun bir krem krem kullanmanız gerekir. Her krem her cilde adapte olmaz ve cilt üzerinde olumsuz etki yaratabilir.

2- Cildinizi Nemlendirin

Kışın, en çok şikayet edilen konu kuru cilttir ve cildin ilave nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Vazelin, gliserin, üre ve laktik asit içeren ürünlerden faydalanılabilir. Her duştan sonra kullanılması gereken nemlendiricilerin oranı, vücudun kuruluğuna göre azaltılmalı veya arttırılmalıdır.

3- Güneş Koruyucu Kullanmaya Devam Edin

Yaz aylarında güneşten özenle koruduğumuz cildimiz kışın güneş ışığına maruz kalabilir. Hassas ciltler kışın bile güneş ışığından etkilenebilir. Bu durumlarda özel güneş koruyucuları ve losyonları kullanılmalıdır. Her krem her cilde uyum sağlayamaz. Bu nedenle, kullanmadan önce bir uzmana başvurarak bir cilt analizi yaptırmalı ve cildinize uygun bir krem kullanmalısınız.

Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri
Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri

4- Ayak Bakımına Özen Gösterin

Kışın; en kalın çoraplar ve botlar ayakların nefes almasını engelleyerek en kapalıda kalan alandır ayaklar.. Soğuk havalarda, haftada bir kez ayağa özel kremler uygulanmalı ve hijyene önem verilmelidir.

5- En Çok Eller Bakım İster

Özellikle eller bu konuda en hassas alan. Ellerde kuruluk ve çatlaklıkların oluşması kışın çok yaygındır. Bunun için nemlendirici kremler, lanolin ve glikolik asit kremleri tercih edilmelidir.

6- Tırnak Bakımı

Kışın hassas bir diğer bölge ise tırnaklardır. Soğuk havalarda, tırnaklar daha hassas ve kırılgandır. Bunu önlemek için, tırnak koruma kremi ve cilaları kullanmalısınız.

Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri
Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri

7- Peeling

Peeling, deriden ölü cildi temizleme işlemidir. Cildin bir alt tabakasında bulunan temiz cildi üst kısma daha sağlıklı ve daha temiz bir şekilde çıkmasını sağlayan maske türüdür.

8- Beslenme

Beslenme, cilt güzelliği için en önemli faktörlerden biridir. Örneğin; Su tüketimi düşük olduğunda, ciltte problemler oluşabilir. Derinin güzelliği için A, C, E vitaminleri kullanılmalıdır.

Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri
Cildinizi Soğuktan Korumanız için 10 Öneri

9- Yaşlanma Karşıtı 

Yaşlanma karşıtı işlem cilt yenileme sürecidir. Genellikle ileri yaşlarda gerekli olan bu işlemin bir uzman tarafından yapılması gerekir. Önemli bir etki, ileriki yaşlarda ortaya çıkan hastalıkları önlemek ve uzun süre genç kalmaktır.

10- Saç Bakımı

Saç bakımı önemli bir konudur. Soğuk kış günleri ve çevre kirliliği saçları olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi durumlarda saçlarında özel bakım ve maskelere ihtiyaç duyarlar.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü