Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin

featured

Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin

Cilt tipini bilmek, cildinizi tanımak güzellik ve cilt sağlığınız için atacağınız ilk ve önemli adımdır. Cilt tipinizi bildiğiniz de ne yapmanız gerektiğini de bilmiş olursunuz. Bir çok cilt sorunu da cilt tipini bilmemekten kaynaklanıyor. Örneğin kuru ciltler, yağlı ciltler için uygun olan cilt bakım ürünlerini kullanıyor sonra sonuç hüsran… Cilt tipi sadece bir dermatologdan yardım almadan da sanıldığından çok daha kolay öğrenilebilir.  Cilt tipinizi öğrenmenin çok basit adımları vardır. Kuru cilt mi, karma cilt mi yoksa yağlı cilt mi? İki dakika da öğrenebilirsiniz.

1- Cilt Tipi Mimiklerinizden Anlaşılır

Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin
Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin

Cilt tipini mimiklerinizle öğrenmek en kolay yöntemlerden birisidir. Ancak bunun için duş günlerinizden birisi olmalı. Duştan çıktıktan sonra yüzünüze hiçbir şey sürmeden yarım saat bekleyin. Yarım saat sonra, yüz mimiklerinizi oynatın, hareketlerinizi oynatırken yüzünüzde kasılma hissediyorsanız kuru cilt tipidir. Burnunuzda ve ense bölgesinde parlama varsa karma cilt tipidir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Cilt Tipine Göre Peeling Tarifleri

2- Cilt Tipi Yağ Emici Kağıt ile Anlaşılır

Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin
Cilt Tipim Ne? Cilt Tipinizi Öğrenin

Bir önceki cilt tipi öğrenme yöntemiyle cilt tipinizi öğrendiğinizden hala emin değilseniz bu yöntemi de uygulayabilirsiniz. Ancak bunun için yağ emici bir mendile ihtiyacınız olacak. O mendilleri watsons gibi güzellik – kozmetik ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Yüzünüzü yağ emici bir mendille silin. Kağıdı ışığında tutun ve içindeki yağ miktarını gözlemleyin. Sonuçlara göre; kağıt yağlı ise cilt tipiniz yağlı cilt tipidir. Burnunuzda ve çenenizde yağ birikmesi varsa, karma cilt tipine sahipsiniz demektir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Cilt Bakımında En Sık Yapılan Hatalar

3- Dermatoloji

Tabiki de kesin ve daha sağlıklı bir sonuç istiyorsak her konuda olduğu gibi bir uzmandan yardım almak iyi bir hareket olacaktır. Hem kesin bir sonuç elde etmiş hem de daha etkili çözümler bulabilirsiniz.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü