Karbonat Maskesinin Saça Faydaları

featured

Karbonat Maskesinin Saça Faydaları

Karbonat, hemen hemen her evin mutfağında bulunan bir malzemedir. Bunun sebebi bir çok yemek, içecek tariflerinden ağız bakımı hatta cilt bakımına kadar uzanan geniş yelpazeli kullanım alanı olması. Bir o kadar da uygun fiyatlı. Karbonatın faydaları bu kadarıyla sınırlı kalmayıp saç bakımına bile eli uzandığını biliyor muydunuz? Karbonat maskesiyle saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz.

Karbonatın Saça Faydaları

  • Karbonat saç derisini temizler.
  • Saçın pH seviyesini dengeler ve yağlanmayı önler.
  • Kafa derisindeki kötü kokuları önler.
  • Kepek oluşumunu önler ve mevcut kepekleri yok eder.
  • Saçları parlak bırakır
  • Karbonat doğal bir renk parlatıcıdır. Saçınızı hafifletmek istiyorsanız, karbonattan yardım alabilirsiniz.

Saç Bakımında Karbonat Kullanımı

Şampuan Ekleme : Saçtaki karbonatın en kolay kullanımı şampuanınıza eklemektir. Günlük şampuanınızın şişesine 1 çorba kaşığı karbonat ekleyin ve iyice karıştırın. Saçınızı her zamanki gibi şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

Şampuanınıza eklediğiniz karbonat saç derinizi temizlemeye ve saçınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Su ile karıştırmak: 1 çay kaşığı karbonat 3 çay kaşığı su karıştırın. Bir hamur karışımına ihtiyacınız var. Malzemeler eksikse, kademeli olarak tutarlılık ekleyin.

Saçınızı nazikçe ıslatın ve bu karışımı saçınızın altından uçlarına iyice uygulayın. 5-10 dakika bekledikten sonra suyla durulayın. Bu karbonat maskesi saçlarınızın hızlı bir şekilde yağlanmasını önler. En iyi sonuçlar için ayda 2-3 kez uygulanır.

Hafifletmek için: Yukarıda sözü edildiği gibi, karbonat, doğal bir renk parlaklaştırıcıdır. Bir aydınlatma karbonat spreyi için ihtiyacınız olan malzemeler 1 çorba kaşığı karbonat, 3 çorba kaşığı limon suyu, 1 bardak su ve 1 çorba kaşığı deniz tuzu

Tüm malzemeleri bir sprey şişesine koyun ve yerine oturana kadar iyice karıştırın. Saçınıza püskürtün, güneşin altında 1 saat bekleyin. Sonra ılık suyla durulayın.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü