Ev Temizliğinde Öncelikli Eşyalar

featured

Ev Temizliğinde Öncelikli Eşyalar

Özellikle bir misafir geldiğinde ilk bakacak olduğu eşyalarınız bu liste olabilir. Hijyenik ve sağlıklı bir ev için ise öncelikli olarak bu eşyaların sık sık temizlenmesi gerekmekte.

Havlular

El ve vücut havluları evde en sık kullanılan ürünlerden biridir. Kullanılan el havlularını birkaç günde bir ve haftada bir defa vücut için kullanılanları temizlemelisiniz.

Çarşaflar

Her gece uyuduğumuz çarşaflar aynı zamanda en hızlı kirlenmiş eşyalardan biri. Çarşaflar haftada bir kez temizlenmesi gereken eşyalar arasındadır.

Tuvalet ve Banyo

Tuvaleti ve banyo temizliği, en sevdiğiniz işlerden biri olmasa da en hijyenik olması gereken alanlardan biri. Antibakteriyel ürünler kullanarak, haftada bir kez derinlemesine temizlik yapılması gerekir, her gün ise küçük dokunuşlarla temizlenmesi gerekmekte.

Yerler

Evinizin yerini haftada bir kez silebilirsiniz. Haftada birkaç kez bir elektrikli süpürgeyle temizlerseniz, tozla karşılaşmazsınız.

Pencereler

Camları silmek, evin en yorucu işlerinden biridir. Ayda bir kez, silinen camlar evin perişan görünmesinden kurtuluş sağlayacaktır.

Buzdolabı

Eğer buzdolabını düzenli kullanıyorsanız, onunla zaten bir probleminiz yok. Ayda bir kaç kez, rafları silerek ve iç rafları düzenleyerek daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Temizlik ürünleri

Sadece eşyalar değil eşyalar üzerinde kullandığınız temizlik aracı veya ürünlerini, eşyalarınız gibi temizlenmesi gerektiğini unutmayın. Temizleme sırasında kullandığınız bezleri ve elektrikli süpürgenizi ayda bir kaç kez temizleyebilirsiniz.

Koltuklar

Koltuklar evde en sık kullanılan mobilyalardır. Koltuklarınızı zaman zaman örtü ile örterek kirlenmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Ayda bir elektirik süpürgesi ile tozunu alırsanız da kirlenmesini geciktirebilirsiniz. Üç dört ayda bir ise nemli bir bezle silebilirsiniz.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.