Düğün Hazırlık Aşamaları

featured

Düğün Hazırlık Aşamaları

Beyaz atlı prensinizin evlilik teklifini kabul ettiniz. Şimdi sıra hayatınızın en heyecanlı gününü organize etmek var. Düğün organizatörlerimiz düğüne kadar ay ay nasıl bir planlama yapmak gerektiğini paylaşıyorlar. Düğün takviminizi hazır!


 

12 Ay Öncesi


Hazırlıklar erken başlar, yaklaşık bir yıl önce yararlıdır. Önce bir mekan seçin. Mekan düğün akışını belirleyecek. Ve doğaya göre kavramı belirledi. Veya konseptinize en uygun yeri bulun. İşinizi kolaylaştıracak organizasyon şirketini seçin ve yükü üstleneceksiniz.

12-10 Ay Kalan

Büyük gününü ölümsüzleştirecek bir fotoğrafçı ve kameramanla anlaş. Önerilere göre, organizasyon şirketi ve fotoğrafçı birlikte çalışmalıdır. İlk toplantıda, tarihler, düğün mekanı, dekor ve misafir sayısı tartışılmalıdır. Düğünden önce, düğün sahibinin isteklerine göre birkaç toplantı yapılabilir. İdeal bir fotoğrafçı ekibi 4-5 kişiden oluşmalıdır. Grubun lideri, genel organizasyonu yapar, biri dekoru alır ve diğer kokteyller, çiftleri spot ışığın altına koyar. Bu yüzden düğün albümü birkaç parçadan oluşuyor. Bu süre içinde misafirlerin listesini oluşturmaya başlamak yararlıdır. Konaklama, transfer, catering, dekorasyon, çiçek, kek gibi detaylar bu süre içerisinde organize edilmesi tavsiye edilir.

10-8 Ay Kala

Hayallerini süsleyen düğünü aramaya başla. Gelinlik doğal olarak çok önemlidir. Gelinler, ilk toplantıda düğün toplantısı düzenlenecek, düğün konsepti ve hatta misafir sayıları detaylı olarak sorulur. Gelinlik provaları 4 kez olmalı. İlk toplantıda, gelin adaylarını farklı desenlerde denemek suretiyle gelinlerin ne istediğini anlamaya çalışıyoruz. Daha sonra, vücudun en iyi özelliklerini vurgulayacak çizimleri olan gelinlik taslağına karar veriyoruz. Kalıp prova ile yapılan ikinci röportajda, gövdenin kalıbını çıkarırken kullanılacak olan kumaş ve bağlar, işleme detayları ve yüzeyler üzerinde birlikte tartışılmaktadır. Üçüncü provada, gelinlik neredeyse bitti ve son provada son kanıtı alacaksın.

8-6 Ay Kala 

Bu süre zarfında davetlere karar vermek gerekiyor. Davetiyeyi hazırlamak için misafir listesini tamamladıktan sonra. Rotanızı balayınız için de başlatabilirsiniz.

6-4 Ay Kala

Düğün tarihini duyurmanın tam zamanı. Davetlilere ‘’save the date’’ ( bu tarihi not edin) gönderin. Bir ömür boyu taşıyacağınız ve tarzınızı yansıtan alyansların alışverişine çıkın. Saç ve makyaj provalarında başlayın. Büyük güne dört ay kala davetiyeleri gönderebilirsiniz.

2 Ay Kala

Son rötuşlar için gelinlik tasarımcısıyla bir araya gelin. Büyük güne yakın bir tarih belirlemeye bakın prova için kafanızda bir soru işareti kalmaması için. Nedimelerinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Araba kiralamak isterseniz eğer tam zamanıdır. Otel odası rezervasyonu ve düğün yemeği menüsü gibi ilişleri bir düzene sokmayı unutmayın. Gelin buketinin bir demosunu mutlaka yaptırın.

1 Hafta Kala

Düğüne sayılı gün kala gelinliğinizi tekrar deneyin, stres ve heyecan kilo alıp verebilirsiniz. İyi uyuyun, sağlıklı beslenmeye özen gösterin, alkol kullanmayın. Yüz ve vücut bakımları için son çağrı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.