Dolgun Kaşların Sırrı Microblading

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3D Kıl Tekniği ile Microblading Nedir?

Kaşlar bir yüzün çerçevesidir ve ifadeyi belirlemede önemli bir rol oynar. Günümüzde kalıcı makyaj uygulamaları çok popüler hale gelmiştir. Hayatı kolaylaştıran bu teknikler birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Microblading kalıcı makyajda kullanılan bir tekniktir. Modern dokunuşlar sayesinde, renk pigmentleri kaşın altındaki cilt üzerinde kalıcı şekil ve dolgunluk yaratır. Gerçek kaşları hem şekil hem de renkle çoğaltan tüy benzeri vuruşlar, kaşların eskisinden daha dolgun görünmesi için yapılır. Kaş gibi çizgiler dövme tekniğine benzer bir şekilde bir iğne kullanılarak yapılır.

Microblading Nasıl Uygulanır

Microblading kaş kontur tekniği, özel steril iğneler kullanır. Her kişi ağrı eşiği farklı olabileceğinden, prosedürden önce uzmanlar tarafından anestezik kremler uygulanabilir. Krem uygulandığı yer uygun olacağından kişi ağrı veya acı hissetmeyecektir.

Manuel bir yöntem kullanılır. Kişinin kaş rengine göre belirlenen boyalar kaşın altındaki cilde işlenir. Kalıcı makyaj ve dövme arasındaki fark, kaşın altına düşen derinliktir. Dövme daha derine inerken, microblading uygulamasında dövme için uygulanan derinlik uygulanmaz.

Microblading’in yarı kalıcı bir makyaj tekniği olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu uygulamada kullanılan boyaların dayanıklılığı, cildin yapısına ve cildin nem içeriğine bağlı olarak değişir. Kaş konturunun kalıcı konturu zamanla yenilenmelidir. Bu durumda, kişi talebi doğrultusunda yapılabilir.

Tutma süresi de cilt yapısına göre değişir. Kuru ve ince cilt belli bir saç potansiyeline sahiptir. Yağlı ve karışık ciltlerde 4 ila 6 ay iken, 1 yıl boyunca kuru ciltlerde kullanılabilir. Bu nedenle, doğru teknik ve doğru cilt tipi ile birleştirildiğinde, sonuç her zaman daha iyidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü