Aloe Vera Jeli ile Cilt Bakımı

featured
service

ALOE VERA JEL ILE CILT BAKIMI

Aloe vera bitkisinin yapraklarındaki sıvının yoğun kıvamı çok iyi bir iyileştirme özelliğidir. Bu nedenle, bu jelin cildimizdeki yara, kızarıklık ve tahriş bölgelerine uygulanması olumlu sonuçlar verecektir. İlk önce aloe vera bitkisinin yapraklarını bıçakla kesin. Bitkinin her iki tarafındaki dikenleri dikkatlice ayırmayı ihmal etmeyin! Daha sonra, bitkiyi sıkdığınızda, elde ettiğiniz sıvıyı sorun bölgesine uygulayın. Sorunlu bölge iyileşene kadar bu bitkiyi kullanmaya devam edebilirsiniz!

Cildin her gün nemlendirilmesi gerekir, böylece cilt daha güzel, daha esnek ve daha parlak bir görünüme sahip olur!

Aloe vera, güzel bir nemlendirici özelliğiyle cildi nemlendirmek için aloe vera kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, aloe vera bitkisini yarıya bölmek ve cildinize jel ile masaj yapmak!
Arındırmayı sağlamak için aloe vera cilt, yağ, gözenek ve kirin en önemli özelliklerinden biri! Doğru ve sürekli kullanılırsa, sonuçlardan gerçekten şaşıracaksınız! Aloe vera bitkisini gözenekli bölgeye kesin. Bu işlemden sonra, kullandığınız bölgede gerginlik hissedeceksiniz. Ardından cildinizi su ile temizleyin. Bu sürekli uygulandığında cildinizin toksinlerden kurtulmasına yardımcı olacaktır!

Aloe Vera Çok İyi Bir İlaçtır!

İçerdiği mineraller sayesinde sivilce oluşumunu önler ve sorunlu, akne cildiniz varsa çok iyi olur. Aloe vera içeren krema veya doğrudan aloe vera’nın kendisi akne bölgesini sürdürebilir, akne, kızarıklık ve şişlik giderilebilir. Daha iyi bir sonuç için bu prosedürü sabah ve akşam tekrarlayın!

Bu bitkilerin yenilenme özelliği ile, yaşlanmaya karşı bir savaş başlatabilirsiniz!

Hücrelerinizi antioksidanlar ile yenileyecek ve yaşlanmayı önleyeceksiniz!
Cildinizde çatlak, egzama ve aşırı kuruluğa sahip bir bitkidir. Aloe vera jeli bölgeye nazikçe ya da kuru olarak nazikçe masaj yaparak uygulamak için yeterli olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Yıllarca bu bitkiyi çevremizde sıkça görür ama maalesef çoğu zaman söküp atardık bir işlevi yok diye. Halbuki, hanımların yüzlerce lirayı düşünmeden döktükleri bir konu da ne kadar faydası varmış. Teşekkürler.