Doğal Yöntem ile: Öksürüğe Ne İyi Gelir?

öksürük nasıl geçer
service

Çocuklarınızın kötü öksürük krizinden kurtulmasına yardımcı olacak doğal yollar mı arıyorsunuz? O halde bu yazı tam size göre. Bu yazıda size, korkunç öksürükten muzdarip bebekleriniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bahsedeceğim. Öyleyse, sadece okumaya devam edin…

öksürük ilacı

Bebekler soğuk algınlığı ve öksürükten muzdarip olduğunda, sergiledikleri en yaygın semptom burunlarından mukus veya balgam çıkmasıdır. Ancak bebeklerin solunum yollarında da balgam bulunur. Balgam temel olarak çeşitli bakteri ve virüsleri içeren burundan atılan mukustur. Genellikle, bu mukus akciğerlerde daha fazla biriktiğinden kalınlaşır. Bunun sonucunda bebeğin nefes alması zorlaşır ve kendini hiç olmadığı kadar yorgun hisseder.

Ancak soğuk algınlığı veya öksürükten muzdarip olduklarında onlara iyi gelen, özellikle iltihap önleyici özelliklere sahip olan ve bu hastalıkların semptomlarını hafifletebilen bitkisel ilaçların kullanılmasıdır. Günümüzde piyasada pek çok bitkisel ilaç bulunmaktadır. Bu nedenle, bebekleriniz için en iyi öksürük tedavisini arıyorsanız, bunlar sizin için doğru yerler.

İki tür soğuk algınlığı vardır; akut ve kronik. Akut soğuk algınlığı çok yaygın ve kısa süreli bir soğuk algınlığıdır. Oysa kronik veya uzun süreli soğuk algınlığı, şiddetine bağlı olarak haftalar hatta aylarca sürebilen şiddetli bir soğuk algınlığı türüdür.

Akut öksürük balgamını gidermede son derece yardımcı olan iyi bir bitki guava yapraklarıdır. Guava yaprakları herhangi bir biçimde alınabilir – toz, kapsül veya sıvı. Öksürükten anında kurtulmak için kurutulmuş yaprakları kaynatıp suyla karıştırıp içebilirsiniz. Ayrıca düzenli aralıklarla bir bardak suya az miktarda guava yaprağı da alabilirsiniz.

Kronik soğuk algınlığı ve öksürükten muzdarip olanlar için nane yağının iyi bir bitki olduğu bilinmektedir. Uçucu yağı, virüs ve bakterileri öldürmede çok etkilidir. Uçucu bir yağ olarak kullanılabilir veya buhar yoluyla solunabilir. Ayrıca solunum yollarının iltihaplanmasını azaltır ve kuru öksürükleri de tedavi eder. Ancak bu bitkiyi kullanırken ciddi sonuçlara yol açabileceğinden çok miktarda alınmamalıdır.

Antiviral ve antienflamatuar olarak işlev gören bir başka iyi bitki de nane çayıdır. Bu bitkinin solunması, mukoza zarının iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur. Soğuk algınlığı, öksürük, boğaz ağrısı ve diş eti ağrılarının tedavisinde de etkilidir. Çay olarak alındığında, öksürük kesici, antiviral ve antienflamatuar ajan olarak işlev görebilir.

Ayrıca, zerdeçal ezmesi ayrıca bebeklerin soğuk algınlığı, öksürük, boğaz ağrısı ve diş eti ağrılarını tedavi etmek için de kullanılabilir. Zerdeçalın aktif bileşeni, doğal bir anti-inflamatuar ajan olarak işlev gören kurkumindir. Virüsler ve bakteriler tarafından mukus üretimini azalttığı kanıtlanmıştır ve soğuk algınlığı ve öksürükten muzdarip bebekler için mükemmel bir doğal ilaçtır. Viral ve bakteriyel enfeksiyonları önler ve bu nedenle bebeklerin sağlığı için son derece faydalı olduğunu kanıtlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü