DHI Tekniğiyle Kadınlarda Saç Ekimi

featured

DHI Tekniğiyle Kadınlarda Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implant), saç köklerinin doğrudan toplandığı ve gerek duyulan bölgeye nakledildiği bir tekniktir. Bu tekniğin en büyük avantajı saç ekimi sırasında dikişe ve kesmeye gerek olmamasıdır. Bu, en çok korkulan yara izi riskini ortadan kaldırır.

Saç derisinde saç dökülmesi çoğunlukla üst ve yan bölgelerde görülür. Başın arka bölgesi özellikle erkeklerde testosterona duyarlı bölge olduğu için kolay dökülmez. Bazı durumlarda, farklı hastalıklardan dolayı bu kısımda saç dökülmesi meydana gelebilir. Bu sebeple arka kısım donör bölge olarak kullanılmaktadır.

DHI saç ekimi tekniğinde özel uçlu aletler kullanılmaktadır. Verici alandan gelen sağlıklı saç kökleri, kök veya kanal açılmasına gerek kalmadan doğrudan saç kaybı yaşanan bölgeye enseden alınan saç kökleri eklenir. Ekilecek kısımda kök veya kanal açılmıyor olması, saç köklerinin daha sık aralıklar şeklinde ekilmesini kolaylaştırır. Bu şekilde daha yoğun saç ekimi işlemi yapılabilir, böylece daha doğal bir görünüm elde edilir. Saç ekimi işlemi ekilen saçların tümünü tutmaz. DHI tekniğinde alınan greftler canlılıklarını yitirmez, çünkü doğrudan beklemeden ekilir. Bu nedenle, başarılıyla tutunan saç köklerinin oranı diğer tekniklerden daha fazladır.

DHI Saç Ekimi Tekniğiyle Kişiye Özel Tasarım

DHI saç ekimi tekniğinde kişiye özel tasarım yapılır. Günümüzde, 3D simülasyon cihazıyla yapılan saç tasarımıyla, saçlarınızın saç ekiminden sonraki halini 3d görüntülere önceden görebilirsiniz. Saç ekimi tasarımında çok önemli olan ön saç hattı bu cihazla kolayca çizilebilir. Ek olarak, DHI tekniğiyle elde edilen saç köklerinin direkt yönü daha doğru bir şekilde belirlenebilir. İnce uçlu iğnelerin yardımıyla açılan küçük kanallar sayesinde doğal saç yönü korunabilir. Saç köklerinin doğal saçla uyumlu olarak şekillendirilmesi doğal görünüm için çok önemlidir.

Saç kaybı yaşıyor ve saç ekimi yaptırmayı düşünüyor ancak saçlarınızın kazınmasından veya kafa derisi üzerinde açılacak kanallar sebebiyle oluşacak yara ve izlerden çekiniyorsanız. Bu yüzden de saç ekimi işleminden uzak duruyorsanız, DHI saç ekimi tekniği bu endişelerinizi ortadan kaldırır. Unutmayın, eskisi gibi doğal ve gür saçlara kavuşmak hiç de hayal değil.

Saç Bakımı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü