Bebek Yastıklarına Dikkat! 8 bebeğin canını aldı

Öldüren yastık! 8 bebeğin canını aldı

Amerika’da en çok satan yastık çeşitlerinden olan yastık bebeklerin boğularak ölmesine neden açtı. Bebeklerin ölümüne sebep olan yastıklar piyasadan toplatıldı.

ABD’de bir şirketin piyasaya sürdüğü bebek yastıkları can aldı. Firmanın bebeklerin sırtını desteklemesi amacıyla ürettikleri yastıklar üzerinde uyuyakalan bebekler bir bir ölmeye başladı. Boğularak ölen bebeklerin sayısı sekize ulaştı. Bu yüzden yetkililer harekete geçti ve yastıklar incelendi.

Haber

3.3 MİLYON SATILMIŞTI

Bebeklerin hepsi de yastıkta yüzüstü veya yan pozisyonda uyurken boğulmuştu. Ülke çapında şimdiye kadar 3.3 milyon satılan yastıkların satışı durduruldu, piyasadan toplatılıyor. Aileler üzerinde uyarı ibaresi bulundurmadığı için yastık şirketini suçluyor. Şirket ise ürünlerin uyku yastığı amacı taşımadığını, ailelerin ihmalkarlığı olduğunu söyledi.

amerikada bebekleri öldüren yastık

ÇOK HIZLI UYUYAKALIYORLAR

Ancak uyku ihtiyacı fazla olan bebekler çok hızlı uyuyakabiliyor ve nefessiz kalınca çok kısa sürede boğulabiliyorlar. Bu yüzden yastıklar uykuya uygun olmasa bile üretiminde bu bilginin göz ardı edildiği iddia ediliyor. Uzmanlar, bebeklerin yattıkları alanda ‘ekstra battaniye’ dahil gereksiz hiçbir eşyanın bulundurulmamasını gerektiğini belirtiyor. 

Haber

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü