Aloe Vera Nasıl Çoğaltılır? Aloe Vera Yetiştirilmesi

aloe vera yetiştirme
aloe vera yetiştirme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aloe Vera Nasıl Çoğaltılır? Aloe Vera Yetiştirilmesi

Aloea Vera bitkileri tıbbi alanda da çok kullanılan bir bitkidir. Bu bitkinin kullanım şekli ise yapraklarının kırılarak içinden çıkan jelin sivilceler varsa yara varsa çok iyi gelir. Gerçek aloea veralarda şifalı olanlarda dikenler vardır. En faydalı olanlar 3-4 tanedir. Öncelikle bitki 3 yaşına kadar yani genç bitkiyse saksıda boyutları orta boyutta olmalıdır. Suyu çok fazla veremeye çalışmalıyız ve toprak kurumadan kendilikle su verilmemelidir.

Eğer bitki 3 senden daha yaşlıysa 5-6 yaşında bitkiyse küçük boyutun 6 katı olmalıdır. Suyu verirken yapraklarına suyu değdirmiyoruz tamamen toprağına suyu veriyoruz. Eğer yapraklardan su alırsa çürümeye yol açabilir. Bitkiyi güneşe kesinlikle bırakmıyoruz  bitkiyi gene rüzgar  alan hafif esinti olan yerlerde bakıyoruz.Bitki ikendi kendine çoğalır yen iyen yavrular verirler öyle ürerler.Toprağı aşındırarak dibinden yavruyu başka bir yere dikebiliriz.Bu yeni sürgünleri çıkardıktan sonra bir kenarda  iki üç saat bekletmemiz gerekiyor.2-3 saat beklettikten sonra  yavru olan bitkiyi sulamamız gerekiyor ve 1 hafta 10 gün o toprağı nemli bırakıyoruz.ve öyle ekimini yapıyoruz.

Aloe Vera Nasıl Çoğaltılır? Aloe Vera Yetiştirilmesi

Aloea Vera Bitkisinin Faydaları

Cildi pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Göz bozukluklarına iyi gelir. Gözlerimizi kaplayan zarları korur. Aloea Vera jelinin göz kataraktı ameliyatında kullanılmıştır ve halada kullanılıyor. Kadınlar güzellik alanında bir çok konuda kullanabilirler. Her evde aloe vera bulunması çok faydalı olur. Aloe veranın yanıklara karşı çok güçlü iyileştirme özelliği vardır. Aynı zaman da diş etlerini de korur ve onarır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü