Muz Kabuğundaki Faydalar Nelerdir? 

featured

Muz Kabuğundaki Faydalar Nelerdir? 

Meyvelerin şifasını duymayanımız yoktur. Özellikle muz, bunlar içerisinde ön sıralarda yer almaktadır. Muzun içi ve kabuğu bir şifa kaynağıdır. Özellikle bu yazımızda muzun kabuğundan ve faydasından bahsetmek istiyoruz. Muzu, tükettiğimizde genel olarak kabuğunu çöpe atmaktayız. Ancak kabuğunun içerisindeki faydaları bilsek çöpe atmak yerine kendi sağlığımızda ve başkalarının sağlığında bunu rahatlıkla kullanabiliriz. Bu nedenle muz kabuğundaki şifanın bilincine varmalıyız ve çöpe atmamalıyız.

  • Vücudun durumuna göre ya da yaşa göre, diz ve dirsek bölümlerindeki ağrıların giderilmesi için muz kabuğu bu oldukça etkilidir. Kabuğun iç bölgesi ağrıyan eklem bölgesine birkaç defa ara ile sürülür. Bununla birlikte ağrıların hafiflediği görülebilir.
  • Yazın özellikle sivrisinek ısırmalarına maruz kalmaktayız. Bu gibi durumlarda ısırılan yeri muz kabuğu ile tedavi edebiliriz. Kabuğun iç kısmını ısırığın olduğu bölgeye yavaşça sürdüğümüzde kızarıklık ve kaşıntı kısa sürede yok olacaktır.
  • Dişler hayatımız boyunca bizler için oldukça önemlidir. Beyazlığı da güven açısından bir o kadar önemlidir. Muzun iç kısmını dişlerimize sürdüğümüzde dişlerimizin beyazladığını ve diş eti gibi rahatsızlıkları kısa sürede ortadan kalktığını rahatlıkla görebiliriz.
  • Muz kabuğu, bir diğer hastalık olan ellerde ve ayaklardaki nasırlar için kullanılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki! Bu tip rahatsızlıklarda muz kabuğunun uzun süre kullanılması daha uygun olacaktır.

İnsan zamanla yaşlanır ve cildi yavaş yavaş karışmaya başlar. Ancak bilinen bir gerçek var ki bunlar da tedavi edilebilir ve en aza indirilebilir. İşte bunun için muz kabuğu önerilebilir. Muz olgunlaştığında kabuğu ezilir ve iyi gelmesi istenen bölgeye yavaşça sürülebilir. Bu işlemin ardından yaklaşık olarak 30 ya da 40 dakika beklenilir ve su ile temizlenebilir. Ardından ciltteki parlaklığı gözle görülebilir derecede oldu izlenebilir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü