Kapat

Yüz Yogası ile Göz Çevresi Kırışıklarını Giderebilirsiniz

Yüz Yogası ile Göz Çevresi Kırışıklarını Giderebilirsiniz

Aynaya baktığımızda ilk gördüğümüz gözlerimiz. Dünyaya açılan pencerelerimiz. Ne kadar güzel görünürlerse bizi o kadar genç ve güzel gösterirler. Göz kırışıklıklarını gidermek için yapmamız gereken çok kolay ve kesin çözüm getiren yoga hareketlerini araştırıp bulduk.

Usta yoga eğitmeni Lourdes Çabuk’un önerdiği bilgilere göre yoga hareketleri yüz kırışıklıklarını gidermede etkili olan yüz yogası hareketleri aynı zamanda göz çevresi kırışıklıklarını da gideriyor.

Yapmamız gereken hareket şöyle;

  • Baş ve işaret parmaklarımızı gözlerimizin dış tarafından saracak şekilde parmaklarımızı üzerine yerleştiriyoruz.
  • Parmaklarımızla üstten kaşımızdan bastırıp bu alttan da gözaltını tutacak şekilde parmaklarımızla destek verip göz çevresini açıp gözlerimizi kısıyoruz.
  • Bu şekilde 10 saniye kadar bekleyin ardından bırakın ve bu hareketi 3 defa tekrar edin.

Bu hareketi günaşırı sürekli yaptığımız takdirde gözlerimizdeki açılmayı fark edeceğiz. Ancak bu hareketi çok dikkatli yapmalıyız aksi takdirde gözlerimize zarar verebiliriz. Mesela uzun kaşlı olanların kaş bitiminden tutmaları gerekir ve aynı şekilde tekrar etmesi gerekir. Mesela bir kaç püf noktası daha eklemek gerekirse kaşlarımızı fazla çatmamaya dikkat etmeliyiz. Tabi insan bazen dikkat edemeyebiliyor. Bunun içinde sık sık avuç içlerimizi kaşlarımızın üzerine koyup gözlerimizi aşağı kaşlarımızı da yukarı doğru çekecek şekilde yoga hareketleri de yapabiliriz.

Aslında bu tür yoga hareketleri hem masrafsız hem de çok basit. Evinizde oturduğunuz yerde güzelliğinizi kalıcı bir hale getirebilirsiniz. Aşağı yukarı hepimiz biliyoruz güzellik sektörünün ne kadar pahalı olduğunu. Bu yüz yogası hareketlerinin ne kadar faydalı olduğunu kısa bir sürede fark edeceksinizdir.

“Yüz Yogası ile Göz Çevresi Kırışıklarını Giderebilirsiniz” üzerine 1 yorum

  1. Berna says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir