Yaza Başlarken Talep Gören Estetikler

featured

Yaza Başlarken Talep Gören Estetikler

Bahar ayların getirdiği enerji dolu havası ile beraber yaza yenilenmiş girmek isteyenler estetik operasyonlarına başvuruyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul, bu konu hakkında konuştu.

Yaz aylarına yaklaştıkça yaklaşan tatil planları ve özellikle deniz sezonun açılmasına az bir zaman kala kadınlar estetik operasyonlarını daha fazla talep ediyor. Bahar aylarında en çok yaptırılan operasyonların en başında ise meme estetik cerrahisi ve vücut şekillendirme görünüyor.

Yaz yaklaştıkça kadınlar en çok meme büyütme ameliyatına başvuruyorlar. Kadınlar estetik görünümünün diğer yaı ise sağlık amacıyla da meme küçültme ve dikleştirme estetik operasyonlarına da başvurabiliyor.

En Çok Hangi Estetik Operasyonlar Talep Görüyor? 

Özellikle yaz ayların gelmesiyle beraber estetik ameliyatlar için tarafımıza başvuran kişilerin sayısında ciddi fark ile yükselme görülüyor. Özellikle yaza girerken, kadınlar kendilerini gördüklerine mutlu olacak olduğu bir görünümle yaza başlamak istiyorlar. En çok estetik operasyonlar ise meme büyütme & küçültme, meme dikleştirme ve liposuction operasyonları daha fazla talep görüyor. Fit bir görünüm ile yaza başlamak isteyenler liposuction ve karın germe ameliyatına başvuruyorlar. Karın, sırt, kalça ve bel bölgelerinde yağ birikimi fazla olanların tercihi ise liposuction oluyor.

İlginizi çekebilir: Vaser Liposuction ile Yağ Aldırma

Vücut şekillendirmede en çok talep gören bu operasyonda ise son zamanlarda High Definition Liposuction ismi koyulan cerrahi konsept dikkat çekici. Bu operasyon da kişiler hem yağlarını aldırıyor hem de istedikleri gibi atletik bir fit karın görüntüsüne kavuşuyorlar.

Ani kilo alma ve verme gibi durumlar da karın bölgesinde deride çatlak ve sarkma olanlara ise karın germe ameliyatı tavsiye ediliyor. Son zamanların trendleri arasında yer edinen karın germe ameliyatı ile liposuctionın beraber uygulandığında lipoabdominoplasti ameliyatı ise özellikle sigara içen kişilerde daha sağlıklı bir ameliyat seçeneği sunuyor.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü