Vintage Elbise Ve Tunik Modelleri

featured
service

Vintage Elbise ve Tunik Modelleri 

Farklı tarza sahip olan kişiler bunu kıyafetleri ile de belli ederler. Değişik parçalar onlar için ayrı bir önem taşır, herkes gibi giyinmek istemezler, aksine daha çok tasarım parçalar tercih ederler. Özellikle vintage elbise ve tunikler değişik görünmeyi seven insanların vazgeçilmez parçasıdır. Modayı farklı şekillerle takip ederler, bu tarz kıyafetler daha çok dönem kıyafetleri havasına sahiptir. 

Kabarık Elbiseler 

Elbiselerdeki en dikkat çeken özelliklerden biri kabarık kumaşa sahip olmalarıdır, yani etek kısımları pileli ve dışa doğru kalkık olur. Buda daha kabarık görünmesini sağlar. Pileli oluşu kabarık görünmesinde önemli bir unsurdur. Uçuş uçuş elbiseler veya tunikler yerine kabarık ama uçmayan, daha kalıp gibi durun kumaşlar tercih edilir. Bu yüzden saten kumaşlardan çok sert kumaşlar tercih edilir. 

Puantiye 

Özellikle siyah beyaz renklerinin birbirleri ile en güzel uyumu yakaladıkları desen, puantiyedir. Beyaz üstüne siyah, siyah üstüne beyaz daireler vintage tarzı elbiselerin en çok tercih edilen desenidir. Özellikle dönem kıyafetlerini yansıttığı için puantiye en iyi yansıtandır. 

Karpuz Kol 

Yine dönem kıyafetlerini yansıtan bir tasarım, kolların yani omuz kısımlarının kabarık olması. Bu model özellikle elbiselerde çok fazla tercih edilir. Omuz kısımlarındaki kumaş dikiş yerlerinden büzgülü olur ve daha kabarık gözükür. Özellikle omzu düşük olanlar için çok yararlıdır, ancak geniş omuzlulara pek yakışmayabilir. Vintage çoğu kıyafette karpuz kol tercih edilir. 

Dantel 

Dantelde vintage kıyafetlerin olmazsa olmazıdır. Elbise veya tuniğin genelde kol, yaka ve etek ucu bölümlerinde yer alır. Özellikle Fransız danteli en çok tercih edilen türdür. Bütün elbisenin komple dantelden yapılmış olanları da vardır. Renk olarak ise en çok siyah ve beyaz tercih edilir. 

Kuşak Kemer 

Vintage elbisede olmazsa olmaz, en önemli parçalardan biri kuşaktır, yani elbisenin kemeridir. Ama normal bildiğimiz pantolon kemerlerinden değildir, elbiseyle aynı renk, desen ve kumaştan bir parça olur, öne veya arkaya gelecek şekilde fiyonk bağlanır. Hem tatlı bir hava katar hem de bütünlüğü bozmaz. Bu sayede elbiseyi giyen kişinin belini de ön plana çıkarmış olur. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü