Vazgeçilmez Güzellik Ürünleri

featured

Muhtemelen birden fazlasına sahipsin.

Güzellik daima gelişmektedir. Geleceğe bakmak ve yeni görünümlere doğru gitmek. Ama endüstriyi sonsuza dek değiştiren bir sürü anahtar ürün var… ve sürpriz değil, güzellik cephaneliğimizde sonsuza dek kalacak olanlardır. Sahneyi gerçekten bozan ve Instant Classic’in zor unvanını kazanan on ürünün ardındaki hikayelere göz attık.

Eyeliner

İlham almak için güçlü kadınlara bakmaktan hoşlanıyoruz, o zaman neden Mısırlı kraliçeyi ona meydan okuyan herhangi bir şeyi (ve herhangi birini) fethetmeye çalışmayın? Simgesel kedi gözü, 12,000 yıl öncesine kadar (1920’lerde ortaya çıkan görünümle) ilk kökenleri takip edilebilen göz kalemi ile gerçekleştirildi.

Estetik amaçları dışında gözleri güneş ışınlarından ve hastalıklardan koruma amacıyla sürülüyordu.

 

Kırmızı Ruj

İlk olarak Eski Mısır’da koyu kırmızı renkli böceklerden ve karıncalardan yapılan kırmızı ruj, basit bir kozmetik üründen daha fazlası oldu. Kırmızı dudak hakkında herkesin durup bakmasını sağlayan bir şey var – bu en büyük güç ifadesi.

 

 

 

Highlighter

Vurgulayıcı, güzellik sahnesinde bir an yaşıyor, ancak vurgulamak ve şekillendirmek asırlardır etrafta dolaşıyor. Bu yöntemin 1500’lü yıllara kadar izleyebildik, İngilizce sahne oyuncuları yüzlerine tebeşir ve is uyguladıkları zaman, izleyicilerin yüz ifadelerini daha net bir şekilde okuyabilmeleri için kullanılıyordu.

 

 

 

 

Doğal Ürünler

Bugün, akıllı tüketiciler, cildimiz üzerinde sote ettiğimiz malzemeler söz konusu olduğunda tam şeffaflık beklemektedir. “Yeşil güzellik”, hippie’den geçtiğimiz onyıllar öncesine kadar geçen crossover’ı yaratsa da, güzellik ürünlerinin nasıl yapıldığı konusunda gerçek bir düzenleme için 2015’in Kişisel Bakım Ürünleri Güvenlik Yasası’na teşekkür edebilirsiniz.

 

 

 

Cushion Fondöten

Birkaç yıl önce Amerikan güzellik piyasasını fırlatan K-güzellik eğilimi, her şeyden önce yastık kompaktlarıyla başladı. Temelde, bir sünger uygulaması ile tüy formunda bir BB krem, bu da formülün cilde gerçekten girmesini sağlıyor. Asya pazarı bir süredir bu dahice ürüne sahipken, 2014 yılında ABD pazarına girmiştir.

 

 

 

 

Güvenli Saç Bakımı

Saç boyama eski bir uygulamadır, ancak yapılan daha fazla araştırma, biz sadece güvenli kimyasalların bizim iplik ve kafa derisi üzerinde herhangi bir iş var olduğunu öğreniriz. 2006 yılında Avrupa Komisyonu, saç boyamasında güvenli olduğu kanıtlanmamış herhangi bir kimyasalın kullanımını yasakladı; FDA benzer şekilde boya kullanımında kimyasalları onaylar.

 

 

 

Takma Kirpik

Sahte kirpikler size güzellik rutininizin geri kalanını keserken muhteşem, geniş gözlü bir görünüm verebilir. 1911’de Anna Taylor adında bir kadın bugün hala kullandığımız hilal şekli olan yapay kirpikler için bir ABD patenti aldı.

 

 

 

 

Tırnak Sanatı

Herkes iyi bir manikürü sever. Çivi sanatı eski zamanlara kadar izlenebilirken, 1920’lere kadar, bildiğimiz ve sevdiğimiz parlak manikürün geldiği noktaya gelmemişti. Arabalar için kullanılan boya (!) Tırnaklarda kullanılmak üzere uyarlandı ve Hollywood yıldızları “ay manikürünü” popülerleştirdi.

 

 

Saç Kurutma

Saç şekillendirmemizin yolu şimdi saç kurutma makinesi olmadan mümkün olmazdı. 1888 yılında, Fransız kuaför ve mucit Alexandre-Ferdinand Godefroy bir fön makinesi ilk sürümü patentli.

 

 

 

 

 

Cilt Bakımı

Tüketicilerin dönüştürücü cilt bakımının arkasındaki bilime verilmediği bir zamanı hayal etmek zor. Ancak bu, Estee Lauder’in 1982 yılında kült klasik Advance Night Repair’ı piyasaya sürmesinden önce tam da geçerliydi. Araştırmada kökleşmiş ilk cilt bakım formülü ve güzellik endüstrisindeki ilk onarım ürünü oldu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.