Varis Nasıl Tedavi Edilir?

featured

Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Varise yakalanmış bayanlar genellikle onlarla yaşamaya alışırlar fakat sanıldığının aksine varisin tedavisi mümkün. Gebelik, hareketsiz yaşam, nedenleri gibi olumsuz çalışma koşulları, bacaklarda varisli damarlar neden olur. Ekstremitelerde variköz venlerin varlığı, vasküler yapı ve mevcut rahatsızlığa neden olan veya olmayan, birçok kadının özellikle yaz aylarında kabus görmesine neden olur.

Sanıldığının Aksine Varisin Tedavisi Mümkün!

Bununla birlikte, tıp ve teknoloji noktasında, varisli damarlar için bazı estetik tedavi yöntemleri vardır. Bunlar genellikle uygulanması ve sonuç verme yöntemleri kolaydır. Ancak, estetik amaçlı karar verme kararı öznel olduğundan, bu tedavilerden önce, hekim ve hasta iyi iletişim ile derinlemesine konuşmalı ve hasta aklındaki tüm sorulara cevap verilmelidir.

Bacaklarda istenmeyen varisli damarları rahatlatmak için kullanılan tedavi yöntemleri genellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanır. Özellikle yaz aylarında, tedavi edilen bölgelerde uzun süreli ve hatta kalıcı cilt lekeleri olasılığı, bir problem olmadığı sürece, ilkbahar ve yaz aylarında estetik işlemlerin yapılmamasının nedenidir. Estetik amaçlı girişimler poliklinikte uygulanmaktadır. Hasta hiçbir şekilde hastaneye yatırılmaz ve tedaviden hemen sonra normal yaşama devam edebilir.

Skleroterapi Nedir?

Skleroterapi tedavisinin tedavisinde kullanılan bir yöntem çoğunlukla küçüktür ve bazen orta büyüklükte çeşitlilik gösterir. İnce uçlu bir insülin enjektörü ile kaba girilerek, sklerozan madde vene enjekte edilir ve vende kan akışı durdurulur ve damar kapatılır. Tedavinin daha başarılı olması ve bazı yan etkilerin en aza indirilmesi için işlem sonrası 1 hafta boyunca variköz venlerin giyilmesi önerilir. İşlemden hemen sonra günlük yaşama döndürülebilir ve 24 saat sonra banyo yapılabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü