Vajinismus Nedir, Merak Edilenler, Nasıl Tedavi Edilir ?

vajinismus nedir ve nasıl tedavi edilir

Vajinismus’u mu merak ediyorsunuz? Bu, bir kişinin yaşayabileceği en acı verici cinsel bozukluklardan biri olabilir. Vajinal bölgede yanma, kaşıntı ve bazen dayanılmaz bir rahatsızlık ile karakterizedir. Oldukça ciddi bir durumdur ve ona iyi davranmak için iyi bir dikkat ve özeni hak eder.

Vajinaya idrar akışının tıkanması veya kısıtlanması durumunda Vajinismus durumu ortaya çıkabilir. Bu birçok şeyden kaynaklanabilir. Sezaryen olan kadınlar genellikle bu durumdan etkilenir. Bazen meydana gelen fiziksel travmadan kaynaklanır.

Bazı doktorlar, Vajinismus’un vajinal enfeksiyondan da kaynaklanabileceğini düşünüyor. Bu doğruysa, o zaman hiç hoş bir deneyim olmayabilir. Bu durumun neden olduğu rahatsızlık, bir kadını gerçekten çok rahatsız eder. Bir kadının bu duruma sahip olmasının ne anlama geldiğini bilmesi önemlidir.

Bunu öğrenmenin bir yolu kaynakları okumaktır. Bu konuda çok derin ve ayrıntılı yazılmış birçok kitap var. İnternet, bir kadının bu sorunu yaşamasının ne anlama geldiği konusunda da çok bilgi sağlayabilir.

Vajinismus, bir kadının cinsel ilişki sırasında orgazmını kontrol edemediği bir durum olarak tanımlanır. Bu olursa, çok güçlü bir şekilde uyarılmasına rağmen orgazma ulaşamayabilir. Cinsel ilişki sırasında vajinismus yaşıyorsa hem erkek hem de kadın bunu yaşıyor olabilir. Bazı durumlarda birkaç soruna neden olabilir. Örneğin, bir erkeğin eşini memnun edemediği için özbilinçli olmasına neden olabilir. Ayrıca, bir kadının kendi orgazmını kontrol edemediği için ilişkiyi bırakmasına da yol açabilir.

Vajinismus’u mu merak ediyorsunuz? Bu durumla ilişkili bazı belirtiler vardır. Örneğin Vajinismus olan bir kadın, cinsel ilişki sırasında ya da tek başına sıklıkla ağrı yaşar. Ayrıca dikkati dağılmış, sinirli olabilir veya seks sırasında konsantrasyon sorunları yaşayabilir. Bu belirtilerden herhangi birine sahipseniz, mümkün olan en kısa sürede doktorunuzu görmek iyi bir fikir olabilir.

İyi haber şu ki, durum genellikle birkaç ay içinde kendi kendine düzelir. Ancak bazı kadınlarda daha uzun sürebilir. Bu nedenle, özel durumunuz için en iyi tedavi seçeneklerini belirlemek için belirtilerinizi doktorunuzla tartışmanız önemlidir.

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek için belirtilerinizi doktorunuzla tartışın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü