Liposuction Anında Zayıflık Sağlıyor Mu?

featured

Liposuction Anında Zayıflık Sağlıyor Mu?

Liposuction, uzun süredir kullanılan bir yağ aldırma operasyonudur. Peki liposuction zayıflatıyor mu? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran liposuction ile ilgili bilgiler verdi.

Lipoplasti veya yağ şekillendirme olarak da bilinen liposuction, hastanın vücut hatlarını ve hızlarını artıran, böylece fazla yağ birikintilerini yok ederek vücudun belirli alanlarını azaltan ve yeniden şekillendiren cerrahi prosedürdür.

Liposuction için en uygun hasta sağlıklı ve nispeten yüksek form seviyeleridir. Bu hastalar yetersiz kilo kontrolü veya formsuzluktan yoksundur, ancak aile genetiği nedeniyle lokalize yağ depoları ve orantısız vücut hatları vardır ve hastalar bundan muzdariptir.

Liposuction Hangi Alanlara Uygulanır?

Liposuction, vücudun çeşitli bölgelerinde kalıcı yağ paketlerini tedavi etmek için kullanılabilir. Bu bölgeler şunları içerir:

  • Göbek ve bel
  • Uyluk, kalça ve havzalar
  • Kol, boyun ve sırt
  • Dizin iç
  • Göğüs
  • Yanak ve çene
  • bacaklar ve ayak bilekleri

Liposuction tek başına veya yüz germe, meme küçültme veya karın germe gibi başka bir estetik cerrahi prosedürle birlikte yapılabilir. Liposuction, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme yerine geçmez ve obezite için bir tedavi seçeneği olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda, insanların kalçalarında, kalçalarında ve kalça bölgelerinde ortaya çıkabilen çukurlu, çukurlu bir görünüme neden olan selülit tedavisi için ideal değildir. Obezite için bir çözüm olmamasına rağmen, önemli kilo kaybından sonra oluşabilecek yağ ve cilt sarkması ve kıvrımlarına yardımcı olabilir.

Liposuction Nasıl Yapılıyor?

Liposuction ameliyatı küçük ve net olmayan insizyonlarla yapılır. Yağ dokusu vücuttan cerrahi vakum veya şırınga ile çekilir. Şişirme ve sıvı birikimi kaybolduğunda vücudunuzdaki iyileşme ön plana çıkar. 1 aylık ameliyattan sonra, çoğu hastada sonuçların% 80’i görünür hale gelir, ancak kesin sonuçların genellikle 4 ila 6 ay beklemesi gerekir. Sağlıklı beslenme ve egzersiz ile liposuction, uzun süredir kaybedilen yağ dokusunun geri gelmeyebilir. Ancak ameliyattan sonra aşırı kilo alımı, liposuction sonuçlarını olumsuz yönde etkiler.

Liposuction, cildin görünümünü değiştirmez; bu nedenle, ideal adayın iyi cilt tonu ve elastikiyetine sahip olması ve çok az iniş ve çıkış ile dengeli bir ağırlığa sahip olması gerekir. Birçok hasta, abdominoplasti (karın germe), uyluk germe, yüz germe, vücut germe, kol germe, kalça kaldırma ve / veya göğüs küçültme gibi işlemlerde yardımcı olmak için ek tedaviler olarak liposuction’ı tercih eder.
Liposuction için iyi bir aday olmak için, amacın mükemmellik değil iyileştirme olduğu anlaşılmalıdır. Prosedürle ilgili gerçekçi beklentilerin olması hayal kırıklığı riskini azaltır ve alınan memnuniyeti artırır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü