Lazer Hakkında Bilmedikleriniz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lazer Hakkında Tüm Sorularınızın Cevapları

Lazer epilasyon, istenmeyen saç kökünü zayıflatmak ve düzenli seanslarla yok olmasını sağlamaktır. Bu seanslar bölgeye ve kürk yapısına göre değişir.

Lazer epilasyon, riskleri olan bir tedavi yöntemidir fakat iyi bir profesyonel estetik uzmanlık tarafından çalışılırsa zararlı değildir.

Kimler Lazer Epilasyon Yapmamalı?

Estetik uzmanlık ile cilt, testlerle dikkatle incelenmelidir. Sivil toplum, uçuk, egzama, güneş ışığına karşı alerjisi varsa, solaryumda cilt tahrişi, tedavinin sonuna kadar epilasyon yapılmamalıdır. Bu epilasyon hasara yardımcı olur. Aksi halde kaşıntı, tuvalet alevleri, içme, kalıcı yara oluşumu.

Hamileler İçin Lazer Epilasyon

Gebeliğin ilk 3 ayında lazer epilasyon önerilmez. Bu süre dışında bir klinisyen ve uzman tarafından yapılan bir tedavi yöntemidir.

Lazer Epilasyonun Yararları

Lazer epilasyon diğer epilasyon yöntemleri için çok iyi bir tüy alma yöntemidir.  En acısız ve pürüzsüz bir cilt isteyenler için başvurulabilecek en iyi araçtır. Ve hatta birkaç seans ile bile size istenmeyen tüylerden kurtulma şansı veriyor.  Lazer Epilasyonu istediğiniz bölgenize yaptırabilirsiniz. Mühim olan şey, lazer epilasyonun alanında profesyonel ve hijyene dikkat edecek bir klinik ile çalışmaktır. Uygulama durumu esnasındayken hafif bir kızarıklık yapabiliyor, ama bu geçici bir durum.

Lazer Epilasyonun Tehlikeleri


Epilasyon sağlığa zarar vermeyen bir tüy alma yöntemidir. Size bir hasar vermesi sadece uygulamayı yapan klinik tarafından dikkat edileceklere dikkat etmezse söz konusudur. Lazer epilasyonun uygulandığı yerin hijyenik, temiz olması çok önemlidir çünkü o esnada enfeksiyon kapma olasılığı muhtemeldir.  Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz lazer epilasyon sizin için söz konusu değildir, önerilmez. Lazer ışığına duyarlılık, egzama ve cilt hassasiyeti yaşanıyorsa epilasyon bu insanlar için kesinlikle gerekli değildir.

Lazer epilasyon Kanser Yapabilir Mi? Yumurtalıklara Zarar Verebilir Mi?

Lazer epilasyon uygulaması tarafından şuana kadar hiç bir kanser görülmemiştir. Öte yandan, kanser hastalarına lazer epilasyon tavsiye edilmez. Ayrıca bikini bölgesi olarak da adlandırılan genital bölge de epilasyon için tercih edilir. Bu seçim ile de bayanların akıllarına yumurtalıklara zarar verme ve kadınlarda kısırlık oluşturma riski taşıdığına dair soru işaretleri kalır. Bu konuda olumsuz bir sonuca rastlanmamıştır.

Lazer epilasyon, artık erkekler tarafından da son derece yüksek oranlarda tercih edilmektedir. Ve en çok tercih edilen bölge ise erkeklere en çok sorun teşkil eden koltuk altı bölgesidir. Böylece hem koku hem de görüntü kapsamından son seviye hijyenik ve temiz bir görüntüye sahip olurlar. Koyu tenli erkeklerde, uygulama ihtiyacı duyulduğunda lekelenme meydana gelebilir bu nedenle dikkatli olmak gerekir. Ve bu da profesyonel bir başarı değil.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü