Kısa Saç Modelleri, En Çok Kullanılan Kadın Saç Modelleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri, özellikle kadınların dönem dönem tercih ettiği  modeller arasındadır. Özellikle retro akımının çoğalması ile birlikte hem klasik hem de modern kısa saç modelleri daha sık yapılmaya başladı. Hem fazla uğraş gerektirmeyen saç modelleri saçın sağlıklı yapısını ön plana koymaktadır. Kısa saç modelleri hem doğallığı gösterirken hem de kişilere kullanım açısından büyük bir konfor sağlar.

Mullet Saç Modelleri

Mullet saç kesim modelleri, özellikle genç kadınların ve kendini genç hisseden kişilerin bir numaralı tercihlerindendir. Birçok ünlü ismin tercih ettiği mullet saç modelleri, özel bir tasarımdır. Her saç tipi için tercih edilebilecek olan mullet saç modelleri, farklı renklerle beraber tasarlanarak kişilere özel bir görünüm kazandırır.

Rihanna, Dua Lipa ve daha birçok ünlünün tercih ettiği mullet saç kesim modelleri, özellikle punk tarzı sayesinde kişilere farklı bir hava katacak saçlardan biridir. Son yıllarda en çok tercih edilen saç modelleri arasında bulunan mullet saç kesim modelleri pixie kesime oldukça benzer ancak mullet saçlar arkadan daha uzun bir şekilde görünür. Bundan dolayı kişilere daha havalı bir görünüm kazandırır.

Bob Kesim Kısa Saç Modelleri

Bob kesim kısa saç modelleri, geçmişten günümüze en çok tercih edilen saç kesim modelleri arasındadır. Dünyaca ünlü birçok kişi tarafından tercih edilen bu saç modeli, son dönemlerde yeniden trend olmuştur. Bob kesim, saçlara parlak bir hava katar. Saçın daha düz görünmesine yardımcı olur. Her saç tipi için tercih edilebilecek bir modeldir. Her yaştan, herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Çene boyuna kadar uzanabilecek olan bu kesimler hem modern hem de retro havası sayesinde kişilere oldukça havalı bir görünüm katabilir. Bob kesim saç modelleri, her renk yapılabilir.

Perde Kaküllü Kısa Saç Modelleri

Perde kaküllü saç modelleri, yapı olarak mullet saç kesimine oldukça benzer. 70’li yıllardan beri kullanılan perde kaküller özellikle son yıllarda yeniden trend olan kaküller haline gelmiştir. Klasik kakül modellerine göre daha kolay bir şekilde kullanılabilecek olan perde kakül modelleri özellikle her yüz tipine uyum sağlamasından dolayı rahatlıkla tercih edilebilecek bir modeldir. Yüze farklı bir hava katan perde kakül, yüz hatlarını çevreler ve altının ortasını açıkta bırakır. Bu sayede daha ilgi çekici bir saç tasarımı ortaya koyar. Oldukça rahat kullanılabilecek olan bu saç modelleri son yılların vazgeçilmez saç kesimleri arasında yer alıyor. Belki şu makalemiz ilginizi çekebilir: Saçınızı 6 Adımda Kahkül Kesin

Pixie Kısa Saç Modelleri

Saçlarında değişiklik isteyen kişilerin tercih edebileceği pixie saç stili özellikle son yılların trend saç modelleri arasında yer almaktadır. Pixie kısa saç kesimleri katlı ve oldukça karışık bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle uzun kaküllü yapısı sayesinde ve enseye doğru bırakılan saçlardan dolayı saçı daha dolgun gösteren pixie saç modelleri kişilerin daha enerjik görünmesine yardımcı olacak saç modellerinden biridir. Siz de enerjik, ilgi çekici ve genç gösteren bu modeli rahatlıkla saçınız için tercih edebilirsiniz. Pixie saç modeli, her saç yapısına kolaylıkla uyum sağlayabilir, kullanımı oldukça kolay ve doğal görünen bir saç modelidir.

V Yaka Kısa Saç Modelleri

V kısa saç kesimleri, her dönem tercih edilen özel saç kesimleri arasında yer alıyor. V kesim saç modeli, saçları daha dolgun bir hale getirir. Özellikle ince telli veya seyrek saç yapısına sahip olan kişiler rahatlıkla bu saç modelini tercih edebilirler. V saç kesimleri, arkadan tamamen v kıyafetlere benzer. Bundan dolayı kesimin adı V saç modelidir. Bu saç modellerinin önü daha kısa, arka bölümü ise daha uzun katlıdır. Bu saç modeli yaprak saç kesimi olarak da bilinmektedir. 

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.