Kadınların En Çok Tercih Ettiği Kısa Saç Modelleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saçlar, kadınların en çok önem verdiği güzellik sırlarından biridir. Bakımlı saçlara sahip olan kadınlar kendini daha pozitif hissetmektedir. Saçlarda yapılacak en ufak değişiklik bile yüzün değişmesine ve kadının kendi özgüvenine büyük katkılar sağlayabilir.

Kadınlar farklı kesim modellerini kullanmaktadır. Bu, kişinin bazen yüz ve saç yapısına bazen mevsime ve bazen de ruh haline göre farklılıklar gösterebilir.

Kısa Saç Modelleri

Son zamanlarda kısa saç modeli de eskiye oranlar kadınlar arasında çok tercih edilmeye başlandı. Kısa saç modeli; uzun yüzlüler, kalp yüzlüler, yuvarlak ve kare yüze sahip olanlar tarafından oldukça sık kullanılır.

Kısa saç modelleri yazımızı okumak isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere son yıllarda gözde olan kısa saç modellerinden kısa kısa bahsedeceğiz;

Küt Kesim

Küt kesim, geçmişten bugüne trendlerden asla düşmeyen bir saç modelidir. Bu saç modeli özellikle yuvarlak, köşeli ve sivri yüz hatlarında güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Küt kesim, ister yandan ister de ortadan ayrılarak kullanılabilir. Ama en çok hangi yüz hatlarına sahip kadınlar kullanıyor diye sorarsanız cevabımız yuvarlak yüz hattına sahip olanlar olacaktır.

Katlı Bob Kesim

Katlı Bob Kesim için saça herhangi bir işlem uygulamanıza gerek yoktur. Doğal ve dağınık olması bu kesimin alametifarikasıdır. Aralara katlar atılarak yapılan bu kesim modeli oldukça şık ve havalı durur.

Arka Kısa Saç

Ünlü isimler tarafından çok sık kullanılan bir modeldir. Özellikle Victoria Beckham kullandıktan sonra üne kavuşan saç modelini gerek fönlü, gerekse de bukleli olarak kullanabilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Saç

Eğer sahip olduğunuz kısa saçınıza biraz dalga ile şekil vermek istiyorsanız bu model tam da size göredir. Özellikle yanlara doğru perçem kesim saçınıza hava büyük katacak ve sizi farklı gösterecektir.

Kâhküllü Kısa Saç

İtiraf edelim kâhküllü kısa saç herkese yakışmaz ancak birisine de yakıştı mı çok ayrı bir karizma sağlar. Ünlülerden bazıları bu kısa saç türünü özel gün ve gecelerde özellikle tercih etmektedir.

Lob kesim

Lob kesim kısa saç modelleri arasında son zamanlarda oldukça tercih edilen bir kesim türüdür. Özellikle ön kısmın uzun bırakılması yüzü tam anlamıyla açmadığı için çok daha gizemli bir hava katar. Kadınların 2021 yılı içerisinde en çok tercih ettiği modellerden biri de budur. Her tip saç modeline rahatlıkla uygulanması kadınların tercih etmesini kolaylaştıran bir etkendir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü