Kapat

Kıvırcık Kahkül Mü?

Anasayfa
Güzellik Kıvırcık Kahkül Mü?
ABONE OL

Kıvırcık Kahkül Modelleri

Kıvırcık kahküllerin modası geçmez çünkü moda size yakışandır bunu unutmayın. Kakül modelleri size yakışıyorsa denemekten hiç çekinmeyin. Özellikle geniş alınlı yüz hatlarına sahip olanlar kahkülle kusurlarını örtmek için harika bir nimettir. Özellikle kakül modellerini benim yakıştırdığım yüz tipleri oval yüz hatlara sahip ve küçük yüzler. İşte aynı gifteki gibi. Fakat konumuz kıvırcık kakül!

Kesinlikle denemeniz gereken bir saç modeli; kıvırcık kahkül!

Kıvırcık saçlı kadınlar, düz saçlı kadınlardan memnunuz ve “saçlarım kıvırcıksa” yapacak bir trendle karşı karşıyayız. Kahküller saçlarınıza oldukça doğal, zahmetsiz ve nostaljik görünen kıvırcık kafatasları yine bu yaza katıldı. Bizi 80’lerden miras alan ve zaman zaman kendini göstermeyi seven bu model, 2018 yazında deneyimlediğimiz Instagram keşiflerini somutlaştırıyor. Fark edeceğiniz birkaç küçük nüansla (saçınızın nem ihtiyaçlarını karşılamak gibi) düzenli bakım), bazı harika görünümler alabilir ve bir yaz stilini yakalayabilirsiniz. İşte birkaç örnek!

Kahkül

Kahkül


kahkül modelleri

kahkül modelleri

Ombre kahkül modellerimiz için tıklayabilirsiniz. Saç kesimlerinden örnekler alarak sizde bu modelleri kendinizde uygulayabilirsiniz.

Evde Kendiniz 6 Adımda Kakül Kesin

  1. Saçınızı kuru ve temiz tutun. Saçınızı her zaman kullandığınız gibi şekillendirin.
  2. Kakül saçınızdan bir parça iki parmağınızın arasına alın (çekmeyin!) Kakül saçınız düz ise parmaklarınızı düz tutmalısınız, eğer açılıysa, kesilen şekle göre açı yapın.
  3. Tırnak makası kullanın. Bu sayede daha kontrollü bir şekilde saçınızı kesebilirsiniz. Büyük bir kulpla aynı anda veda etmek istemezsin!
  4. Dumb ve Avanak’taki Jim Carrey gibi görünmek istemiyorsanız, saçınızı alnınıza paralel olarak kesmeyin. Makası dikey tutun ve kaküllerinizi kesin. Bu sayede saçınızda daha pürüzsüz geçişler yaratabilirsiniz.
  5. Her seferinde küçük bir parça kesin. Daha sonra saçınızı da kısaltabilirsiniz. Sonradan pişman olmaktansa.
  6. Kaküllerinizi alnınızın ortasında kesmeye başlayın ve kaşınızın ortasına geldiğinizde durun. Kaşınızın ucuna kadar kesmeyin.

Yüzünüze Göre Kakül Modelleri

Kare yüz için: Senin için en güzel kakül modeli, yüzünüzü kapatan yumuşak kesim kaküllerdir.

OVAL (Dar Alın): Saç çizginiz ile kaşınız arasındaki mesafe kısa olduğu için süper kısa kakül tam size göre. Pin-up tarzı keskin kesilmiş kakül harika bir şekilde taşıyacaksınız.

OVAL (GENİŞ Alın): Oval yüzler kaküller konusunda oldukça şanslı. Hemen hemen her kaküller modelini taşıyabilen oval yüzler, geniş bir alına sahipse ortadan biraz ayrılan kesiklerle mükemmel görünecektir.

KALP: Tıpkı oval yüzler gibi, kahkül söz konusu olduğunda bir başka şanslı yüz de kalp şeklindeki yüzlerdir. Elmacık kemikleri de belirgin olan bu yüz şeklindekiler, yüzün alt kısmındaki dengeleyici çeneleri sayesinde hemen hemen her saçak modelini taşıyabilirler. Önerimiz Freja Beha’nın yoğun ve incelmiş kaküller.

YUVARLAK: Kare yüz gibi, yüzünüzü dengelemek için yoğun kesimler kullanmalısınız. Toplu saçak kesimler tam size göre.


“Kıvırcık Kahkül Mü?” üzerine 4 yorum

  1. Guler says:
  2. Sanem Akdari says:
  3. Seyma Gun says:
  4. YİĞİT EFE KÖKSAL says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir