2021-2022 Kısa Katlı Kadın Saç Modelleri

kısa katlı saç modelleri 2021

Kısa katlı saç modelleri 2021 yılında çokça tercih edilen saç modelleri arasında oldu ve olmaya da devam ediyor. Önümüzdeki sezon da bu tarz katlı kesimler yine hanımların en çok tercih ettiği saç modellerinden olacak.

Kısa katlı saç modelleri 2021 modellerinde çok kısa modelleri ve omuz hizasındaki modelleri bir arada görebiliyoruz. Özellikle de genç hanımlarda daha çok kısa modeller öne çıkarken orta yaş ve olgun hanımlarda omuz hizasındaki katlı kısa saç modelleri 2021 yılının öne çıkan modellerindendir.

Kısa Katlı Saç Modelleri 2021-2022 Öne Çıkanlar Nelerdir?

Sezonun öne çıkan saç modellerinde bildiğiniz üzere bob kesim ve pixie saç diye tabir ettiğimiz çok kısa katlı kesimler öne çıkıyor. Asimetrik modeller bu sezon en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Yüz tipiniz asimetrik kesimlere uygun ise bu tip kesim modellerini tercih edebilirsiniz.

Modern Kısa Katlı Saç Modelleri

katli kisa sari sac modeli
modern kısa katlı saç modelleri 2021
modern katli kisa sac modeli
modern omuzda kısa katlı saç modelleri 2021
kizil sac kisa katli model
kızıl saç için kısa katlı saç modelleri 2021

Burada yılın öne çıkan kısa katlı saç modellerine bir kaç örnek görüyorsunuz. İlk modelde kakül ya da perçem kullanılmadan bir kesim gerçekleştirilmiş. İkinici model ise daha uzun bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Aşırı kısa saçtan hoşlanmayan veya kendisine yakışmadığını düşünen hanımlar için şık bir katlı saç modeli olabilecek yapıda.

Öte yandan son modelde kakül kullanılarak uçlarda yoğun bir kat yapılarak bir kesim gerçekleştirilmiş. Bu tip kesimlerde özellikle alnı geniş hanımlar için mükemmel bir seçenek diyebiliriz. Alnınız geniş ise kakül ve perçem gibi saç kesim tekniklerini tercih ederek alnınızı kapatmanız mümkün.

Bol Katlı Saç Modelleri

kisa katli sac asimetrik
bol katlı saç modelleri

Yukarıda kısa ve bol katlı bir saç modeli görüyoruz. Burada ön kısımda kullanılan asimetri ile son derece modern ve şık bir görüntü yakalanmış. Bu tip modellerde tek tarafın bir miktar kazıtılması da yılın moda saç kesim teknikleri arasında yerini aldı. Aynı zamanda yuvarlak yüzlü hanımlarda yüzü daha uzun ve ince göstermek için de bu tip asimetri oyunları tercih ediliyor. Doğru kesim tekniğini bulduğunuz taktirde kesinlikle yüzünüzde mükemmel bir görüntü yakalamak çok daha kolay olacaktır.

Katlı Bob Kesim

katli bob sac
Katlı bob kesim

Yılın patlama yaşayan saç modeli şüphesiz bob kesim. Bob kesim özellikle de uzun yüzlü hanımlar için mükemmel bir görüntü sağlıyor. Fresh bir hava yakalamak, tazelenmek, yenilik yapmak istiyor iseniz ve yüz tipiniz de bu tip bir kesime uygunsa mutlaka bob kesim denemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda bob kesimin kişiyi daha genç göstermesi de tercih sebeplerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Az Katlı Kısa Saç Modeli

az katli kisa sac
az katlı kısa saç modeli

Yukarıda az katlı bir kısa saç modeli görüyoruz. Yine bob kesim olarak karşımıza çıkan bu modelde arkada ve önde asimetri yakalanmak için az sayıda kat uygulanmış ve ön kısım tek taraftan uzun bırakılmış. Özellikle saçınızı yandan ayırıyor iseniz bu tip tek tarafın uzun olduğu modelleri tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Kısa Katlı Kesim Modeli

kivircik sac katli kesim modeli
kıvırcık kısa katlı saç modelleri 2021

Burada ise kıvırcık saçlı hanımlar için kısa ve katlı bir model görüyoruz. Bildiğiniz üzere perma da son zamanlarda yeniden moda olan saç modellerinden bir tanesi. Özellikle ince yüzlü ve sert hatlara sahip olan hanımlar için perma hatları daha yumuşak gösterdiği ve yüze sempatik bir ifade kattığı için çok tercih ediliyor. Perma saçlarda kesim de düz saçlardan farklı olmak zorunda. Bu tip saçlarda aşırı kat kullanımı saçları fazlaca kabarık gösterecektir. Eğer amacınız bu değil ise fazla kat kullanımından uzak durmanızda fayda var.

Çok Kısa Katlı Saç Modelleri

cok kisa katli sac modelleri
çok kısa katlı saç modelleri 2021

Burada üç farklı çok kısa katlı kesim modelleri görüyoruz. Bu kısalıktaki saçlarda kat bolca kullanılmak durumundadır. Aksi halde saçlarınız mantar kesim ya da küt kesim gibi bir halde olabilir.

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Katlı Kesim

dalgali omuzda katli sac modeli
dalgalı kısa katlı kesim modeli
dalgali kisa katli sac
dalgalı kısa katlı saç

Dalgalı saçlara sahip iseniz katlı kesimler kesinlikle sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Dalgalı saçlar daima kendinden hacimli olduğu için bu tip ufak kat hareketleri saçlarınızı doğal biçimde şekillendirmeyi sağlayacaktır. Aynı zamanda Bu tip omuz hizasındaki katlı kesimler içinde böyle modelleri rahatlıkla tercih ederek hiç risk almamış olacaksınız.

Genç Gösteren Kısa Katlı Saç Modelleri

genc gosteren kisa katli sac
genç gösteren kısa katlı saç modelleri 2021

Burada da genç gösteren üç farklı katlı saç modeli görüyoruz. Gördüğünüz üzere yandan ayırılmış saçlarda uçlarda toplanan katlar ile şekil verilmiş. Özellikle 40 ve 50 yaş arası hanımlar için son derece şık üç alternatif diyebiliriz.

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Katlı Saç

percemli kisa katli sac modeli
ince telli saçlar için kısa katlı saç modelleri 2021

İnce telli saçlar için en büyük sorun hacimsizliktir. Bu hacimi yakalamak için de genellikle katlı kesimler tercih edilir. Bol katlı kesimler hacim sağladığı için ince telli saçlara son derece uyumludur.

Katlı Küt Saç Modeli

katli kut sac modeli
katlı küt saç modeli

Burada uç kısımda az kat ile şekillendirilmiş ve ön kısımda kakül kullanılmış bir küt kesim tarzı görüyoruz. Düz küt kesim saç modeline şık ve daha hareketli bir alternatif arayan hanımların değerlendirebileceği yapıda bir model diyebiliriz.

Kalın Telli Saçlar İçin Katlı Kesim

kadin katli kisa sac modeli
kalın telli saçlar için katlı kesim

Kalın telli saçlardan kat kesimleri daha belirgin olacaktır. Bu yüzden eğer kalın telli saça sahip iseniz çok katlı mı yoksa az katlı mı bir kesim istediğinizi iyice düşünmenizde fayda var.

Omuz Hizasında Katlı Saç Modeli

omuz hizasinda katli kisa sac
Omuz hizasında katlı saç modeli

Yukarıda omuz hizasında ve bol katlı bir saç modeli görüyoruz. Önde perçem kullanılan bu model özellikle dalgalı saçlar için tasarlanmış diyebiliriz. Yukarıda gördüğünüz etkiyi yakalamak için dalgalı saçlara sahip olmanız gerekir eğer düz bir saç yapısına sahip iseniz böyle bir modelden kaçınmanızda fayda var.

Burada kısa katlı saç modelleri 2021-2022 hakkında bilgilendirme yapmayı amaçladım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü