Jawline nedir, Jawline nasıl yapılır? Jawline hakkında bilgiler

Jawline nedir ve Jawline nasıl yapılır? Jawline dolgusu geçici midir?

Son günlerin en popüler estetik uygulamalar arasında yer alan jawline çeneye yapılıyor. Daha genç bir görünüme kavuşturan Jawline uygulaması hakkında merak edilen soruları yanıtlamak için sizler için araştırdık.

Jawline Dolgu, özellikle cerrahi bir işlem olmadan estetik yaptırmak ve altın oranı yakalamak isteyenlerin ilk tercihidir. Hyalüronik asit dolgusu ile uygulanan Jawline estetiği, son derece sağlıklı bir estetik işlemdir. Zira vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit, herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Kadınların kendi aralarında Hollywood çenesi, Angelina jolie çenesi, nefertiti çenesi gibi değişik çağrışımlar ile anılan bu uygulama gıdı ve çene birleşim noktalarının netleştirildiği, çene köşelerinin keskinleştirildiği ve çene ucunun sivrileştirildiği şekillerde ortaya çıkarılmış olan estetik operasyonlardır.

Yüz ile uyumlu olan bir çene yapısının yanı sıra simetrik ve düzgün bir hatta sahip olan çene vücudumuzun ilk odak noktası olan yüz bölümünü oldukça net ve güzel göstermektedir. Doğuştan sahip olduğumuz, genetik olarak aktarılan çene yapısı, yaşanan herhangi bir darbe sonucu değişen çene yapısı bu etkiyi azaltabilmektedir. Bu sebeple oluşabilen farklılıklar oldukça küçük olabileceği gibi kişilerin görüntülerini beğenmeyeceği ölçülere kadar uzanan bozukluklar da oluşabilmektedir.

Jawline Dolgusu, yüzün çok daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ancak yine de spesifik olarak belirtecek olursak, jawline dolgunun etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Yüze V şekli vererek daha estetik bir görünüm ortaya çıkarır,
 • Yüz, boyun ve gıdı arasındaki dengeyi sağlar,
 • Keskin hatları olan bir çene görünümü oluşturur,
 • Gıdı sorunu ortadan kalkmış olur,
 • Çene bölgesindeki kırışıklık problemini giderir,
 • Çene ucu daha belirginleşir,
 • Küçük çene sorunu ortadan kalkar,
 • Çene hattını yeniden şekillendirir,
 • Yüzün oval görünümü ön plana çıkmış olur,
 • Son olarak çene ucu çok sivri olan bireyler, bu operasyon sayesinde daha yuvarlak bir çene görünümüne kavuşurlar.

JAWLİNE DOLGUSU GEÇİCİ MİDİR?

Jawline dolgusu için kullanılan malzeme etki süresini belirleyen en önemli unsurdur. FDA onaylı, derin bölge lokasyonu için uygun hacimde olan dolgu malzemelerinin kullanılması halinde ortalama etki süresi 12-18 ay sürmektedir.

JAWLİNE DOLGUSU NASIL YAPILIR?

En risksiz dolgu maddelerinden biri olan hyalüronik asit, bu duruma bağlı olarak, yüz dolgularında en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Doğal olarak, Jawline dolgusu işleminde de hyalüronik asit kullanılmaktadır. Çene dolgusu operasyonu, öncelikle çene bölgesinin çevresine anestezik krem uygulanmasıyla başlar. Ardından, işlemi yaptırmak isteyen bireyin ihtiyacı doğrultusunda çenenin belirli noktalarına hyalüronik asit dolgusu enjekte edilir.

 • Jawline dolgu yaptıranlar, genellikle işlemden sonra uygulamanın yapıldığı bölgede şişlik ve sertlik hissedebilir. Ancak bu durum, son derece normaldir. Bölgedeki şişlik ve sertlik ise en geç iki hafta içerisinde geçecektir. Ayrıca ikinci haftadan itibaren dolgu, dokuyla bütünleşir ve bölgede yumuşama başlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü