Kaşlarımın İdeal Şeklini Nasıl Bulabilirim?

İDEAL KAŞ ŞEKLİMİ NASIL BELİRLERİM?
İDEAL KAŞ ŞEKLİMİ NASIL BELİRLERİM?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaşlarımın İdeal Şeklini Nasıl Bulabilirim?

Ruhun yansıtıcı aynası gözler; boyutu, şekli ve yansıttıklarıyla kişiye özdür ve kaşlarla birlikte bir uyum içindedir. Dolayısıyla göz şeklini karakterize eden kaş şeklinin, gözlerden bağımsız düşünülmesi olanaksızdır. Doğru kaş şekli ancak yüz şeklinize ve gözlerinizden yola çıkarak bir kaş tasarımı yapıldığında ideal kaş şekli elde edilir. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, göz şekline uygun kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinizi anlatıyor.

İri ve Yuvarlak Gözler için Kaş Şekli

BÜYÜK VE YUVARLAK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ
BÜYÜK VE YUVARLAK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ

İri ve yuvarlak gözler için ideal olarak düşündüğümüz kaş şekli kalın kaşlardır. Eğer gözleriniz büyükse kalın, doldurulmuş kaşların size çok yakışacağını düşünüyoruz. Büyük ve yuvarlak gözlere sahip olan kişilerin kaş modeli istenilen kalınlıkta değilse gözler istenilen estetik etkiyi gösteremeyebilir. Dolayısıyla kaş kontürü uygularken gözlerinizin büyüklüğünü vurgulamak ve altını çizecek kalın ve yoğun kaşları kendinizde düşünebilirsiniz. Kalın kaşlar, hem doğal bir görünüm kazandırır hem de daha genç bir ifade oluşturacaktır.

Düşük Gözler için Kaş Şekli

DÜŞÜK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ
DÜŞÜK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ

Geniş açılı veya hafif kavisli kaş modellerin düşük göz kapaklı gözlere çok yakıştırıyoruz. Aynı zamanda geniş açılı kaş şekliyle gözlerinizi daha yukarıda gibi bir illüzyon verebilirsiniz.  Ancak kaşlara geniş açılı bir kaş şekli vermek için çok kavisli olan kaş modellerinden uzak durmalısınız. Kontür makyaj uzmanına danışarak gözlerinize en iyi görünümü kazandıracak hafif kalkık kavisli bir form verebilirsiniz. Bu kaş şekli gözlerinize daha dramatik bir görünüm kazandırarak daha çekici bir tavır da sağlayacaktır.

Küçük Gözler için Kaş Şekli

KÜÇÜK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ
KÜÇÜK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ

Küçük gözler için hafif kavisi olan bir kaş şekli ideal olabilir. Böylece küçük gözleri olduğundan daha büyük hem de daha aydınlık gösterir. Bunun için kaş kontürü uygularken aydınlık bir alan bırakmak için kaşlarınızın uç kısmına hafif bir kavis vererek inceltmeyi deneyebilirsiniz. Düz kaş şeklinden ziyade kalın bir kaş formundan inceye doğru uzanan kaş şekli, gözlerin bitiminden biraz da uzun sürmelidir. Eğer kaşlarınız kısa veya seyrekse kontür işlemiyle bu durumu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Uzak Gözler için Kaş Şekli

UZAK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ
UZAK GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ

Uzak gözleri daha yakın göstermek adına kaşlarınıza küçük bir illüzyon verebilirsiniz. Kaşların başlangıç noktası birbirlerine daha yakın tutarak doldurmalı ve daha aşağıya doğru yani gözlerinizin başlangıç noktasına doğru hafif bir eğim verebilirsiniz. Evet yukarıdaki fotoğraf göz makyajı aratırken sıklıkla karşınıza çıkmış olabilir fakat bahsettiğim kaş şekli için güzel bir örnek.

Yakın Gözler için Kaş Şekli

YAKIN GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ
YAKIN GÖZLER İÇİN KAŞ ŞEKLİ

Yakın gözler için kaş şekli tasarlarken gözlerinizi daha orantılı bir görünüm verebilmeniz mümkün. Tıpkı bir yukarıdaki uzak gözler için belirlediğimiz kaş şeklinin tam tersini düşünün. Kaşların başlangıç noktası diğer kaşınızın başlangıç noktasından daha uzak tutmalısınız. Bu kaş şekli gözlerinizi olduğundan daha uzak göstermekle kalmayıp, daha açık bir alan yaratarak canlı ve genç bir ifade verir.

Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü